Únava, běžný jev, či něco výjimečného?

 

unavaÚnava je naprosto běžná u každého z nás. Obzvlášť u mladých lidí je velmi častá. Možná jste teď mírně zaskočeni. Říkáte si, že právě mladí lidé jsou plní energie, ale často tomu tak není. To může vést i k neblahým účinkům na partnerský vztah, a proto se pojďme podívat, jak proti ní bojovat.

Lidé ve věku 15 – 19 let jsou s největší pravděpodobností na střední škole. Samozřejmě záleží na její kvalitě, ale pokud si vyberou jednu z těch obtížnějších, tak jim mnoho volného času nezbude. První a druhý ročník pro ně bude velkým šokem, protože daní jedinci nejsou zvyklí se tolik učit, třetí a čtvrtý ročník je brán jako příprava k maturitní zkoušce. Na některých středních školách již dokonce vyučují studium prvního semestru na vysoké škole. Lidé patřící do této skupiny se potřebují dostatečně odreagovat. Proto by si měli nechat dostatek volné času na sebe a vyrazit si v pátek po náročném školním týdnu na nějakou akci, kde se odreagují. Samozřejmě diskoték nemusí být jedinou zábavou. Nemusíte je do svého programu zařazovat. Můžete si vybrat nějaký sport nebo jiný koníček.

I když se říká: zlatá studentská léta, tak jejich výhoda se v poslední době velmi ztrácí. Člověk kolem 18 let. Chodí do školy, kde je 7 – 8 běžných (ne vyučovacích) hodin denně (+ k tomu se často připočítává doprava). Následná příprava na další dny zabere několik hodin týdně. Tyto lidé si také chtějí něco přivydělat, a proto mají brigádu, která zabere další volný čas.

Právě proto je nutné odpočívat. Je to velký nápor na tělo, jenž musí regenerovat fyzicky i psychicky. Nejlepší je to samozřejmě spojit třeba s partnerem/kou. Právě vztah Vám může také velmi pomoci, protože v něm přijdete na jiné myšlenky a o své problémy se budete moci podělit. Navíc takový výlet ve dvou je tím nejlepším odpočinkem.

Tento příspěvek byl přečten 1016 krát

Doporučené příspěvky

  • ParfémyParfémy Jdete po ulici a najednou Vás obklopí příjemná vůně. Otočíte se za ženou, kterou jste […]
  • Postelové lžiPostelové lži Zřejmě každý je zastáncem toho, že v partnerském životě není dobré lhát. Ovšem i přesto […]
  • Patří sexuální výchova do škol?Patří sexuální výchova do škol? O tomto tématu se můžeme dočíst téměř v každých novinách. Dnes je díky médiím velmi […]
  • Pánské hodinkyPánské hodinky Mezi nezbytnou součást mužské image patří hodinky. Mnozí z nás je berou pouze jako […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *