Život bez sexu

 
venus and mars gearing up, grey version, 3D render

venus and mars gearing up, grey version, 3D render

Dokážete si v dnešní době představit život bez sexu? Zřejmě ne. Sex je pro nás naprosto normální a mnoho lidí bez něj nemůže žít. V přiměřené míře je dokonce zdravý, tak proč se ho dobrovolně vzdávat?

Jsou lidé, kteří sex milují, ale i lidé, kteří ho nenávidí. Jejich život by byl bez sexu mnohem jednodušší. Pohlavní styk jim totiž akorát komplikuje život. Pokud máte partnera, tak se vám již určitě stalo, že jste chtěli sex a on ho nechtěl. Přesně tuto situaci prožívají partneři lidí, jež nenávidí sex.

Udržet partnerský vztah s někým, kdo nenávidí sex je velmi komplikované. Pohlavní styk totiž prohlubuje vztah a přispívá k sblížení. Velmi často jsou tedy lidé, kteří odmítají sex sami. Ve společnosti tvoří kolem 3 – 4 %.

Lidé, kteří nemají sex, drží celibát, anebo jsou asexuálové. Asexualitou se rozumí stav, kdy sice cítíte náklonnost k opačnému pohlaví, ale nemáte chuť na sex. Tito lidé nechtějí ani děti, a proto je nepřimějete k sexu ani z důvodu rozmnožování.

Ovšem i přesto, že odmítají sex s partnerem, tak jim masturbace není cizí. Ano, je to paradox, ale je tomu tak.

Lidé, kteří drží celibát, jsou na tom jinak. Dobrovolně se sexuálního života vzdali. Krátkodobý celibát je poměrně normálním jevem. Nastává tehdy, když skončí partnerství a jedinci si hledají nový vztah. Ne každý dokáže provozovat sex s kýmkoliv jen z důvodu fyzické touhy.

Stejně jako asexuálové, i lidé držící celibát masturbují. Na druhou stranu je to mnohem lepší způsob, než se vyspat s prvním, koho potkáte.

Podle sexuologů se dá i ve 21. století žít bez sexu, a to dokonce celý život. Zda byste si něco takového dovedli představit, záleží už jen na vás. Každý je jiný. Můžete nám napsat do diskuze, zda jste někdy drželi celibát, případně jaký na to máte názor.

Tento příspěvek byl přečten 1580 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

2 thoughts on “Život bez sexu

  1. Co píšete o asexuálech je dost zjednodušené a zkreslené. Někteří asexuálové chtějí děti. Někteří chtějí vztah tak moc, že se snaží k sexu se svým neasexuálním partnerem donutit a stejně to pak končí špatně, protože asexuál má sexu moc a sexuálovi je to stejně pořád málo. Asexuálům je sex vždy více nebo méně nepříjemný až neúnosný.
    Asexuálové hlavně necítí k nikomu sexuální přitažlivost, to je definuje. Představte si, že jste hetero, a měli byste mít sex s někým stejného pohlaví (viz. třeba sex ve věznici). Jak moc by se vám do toho asi chtělo?
    Docela často je asexualita spojována s autismem, ale není to tak vždycky. Někteří asexuálové jsou naprosto obyčejní ve všem krom toho, že nechtějí sex. Ti to mají asi nejtěžší.

     

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *