Co muži vidí na blondýnách?

 

BlondynkyVětšině mužům připadají blondýny mnohem atraktivnější, než ostatní ženy. Vyřešit tuto záhadu se již pokusilo mnoho expertů a dokonce i na těchto stránkách jsme se touto „problematikou“ zabývali

Nedávno přišla nová studie se zajímavým vysvětlení, které má racionální důvody. Přitažlivost blondýnek vysvětluje pomocí barev. Právě ony v nás vyvolávají emoce. To samozřejmě není nic nového a obchodníci to dobře vědí. Barevný „nátlak“ můžeme pociťovat každým dnem.

S největší pravděpodobností se blonďaté ženy řadí do psychologie barev. Náš mozek je okouzlen bílou a žlutou.

Žlutá barva přiláká pozornost. Je velmi svěží a symbolizuje energie, záři, zábavu, atd. Blonďatá žena na sebe tedy upozorní a řekne okolí, že je veselá, aktivní, usměvavá… Všechny tyto vlastnosti znějí skvěle.

Ovšem to není vše. Náš mozek si blonďaté vlasy rozdělí do dvou barev. Výše zmíněná žlutá je doplněna bílou.

Právě bílá barva nám podvědomě říká, že daný objekt (v tomto případě žena) je průzračný, nevinný, čistý, potřebuje pomoci… Zároveň je ale dostatečně elegantní a má svoji úroveň. Blonďatá žena nám tedy připadá jako naprosto nevinná dívka, která potřebuje naši (mužskou) pomoc.

Pokud tedy muž spatří blonďatou ženu, tak ho nejprve okouzlí její svěžest, energie a celkově dobrá nálada. Následně se pak zapojí druhé vnímání, které blondýnu považuje za snadnou „kořist“, protože se jedná o nezkušenou dívku, která potřebuje pomoc.

Barvy jsou natolik mocné, že dokážou muže naprosto omámit. Ovšem jedná se jen o krátkodobý pocit. Pro dlouhodobé vztahy to nemá žádný význam. Tam již záleží na tom, jaká je žena uvnitř.

Blondýny tedy zřejmě nevědomky útočí na podvědomí většiny mužů. Vnímání barev má ovšem každý jiné, a proto nelze plošně říci, že výše zmíněné pocity prožije každý muž. Drtivá většina z nich ale ano (jedná se zhruba o 95%).

Tento příspěvek byl přečten 1078 krát

Doporučené příspěvky

  • Láska a časLáska a čas V dnešním světě se vytrácí čím dál více morálních hodnot. Vztahy jsou příliš komerční a […]
  • Neobvyklá vyznání láskyNeobvyklá vyznání lásky Vyznání lásky není vůbec jednoduché. Pokud se k něčemu podobnému chystáte, nebo se jen […]
  • Představte Vaši lásku rodiněPředstavte Vaši lásku rodině Jeden z okamžiků, na který budete vzpomínat celý život je, když Vás partnerka představí […]
  • Problémy v posteliProblémy v posteli Představte si situaci – se svým protějškem se vášnivě líbáte, cítíte jeho žhavé doteky, […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *