Sex v těhotenství?

 

tehotenstviŘíká se, že těhotné ženy mají větší chuť na sex než obvykle. Co je na tom pravdy? Říkáte si, zda to není nějak nebezpečné jak pro dítě, tak pro matku? Sex v těhotenství bývalo mnoho let tabu kvůli různým důvodům. Já se vám tyto zažité představy pokusím vyvrátit a dokázat, že sex v těhotenství opravdu stojí za to!

Někdo zastává názor, že těhotná žena není přitažlivá a už vůbec by neměla provozovat sex. Podle nedávných výzkumů však většina mužů má názor úplně opačný – těhotné ženy jim přijdou ještě více sexy. Ptáte se, čím to je? Základním a prvotním pudem mužů je rozmnožovací pud, a tak když vidí těhotnou ženu, jakoby viděli symbol plodnosti a udržení rodu. Pokud tedy těhotenství probíhá normálně a bez komplikací, není důvod si sex odepírat.

Čas skončit se sexem během těhotenství nastává pouze tehdy, pokud vám to zakáže lékař. Většina lékařů naopak sex těhotným ženám doporučuje, a to z toho důvodu, že sexuální vzrušení je přirozený spouštěč porodu (jestliže si děťátko dává příliš na čas). Podle jedné studie prý ženy, které se během těhotenství nevzdaly sexu, při porodu dokonce mnohem méně trpí porodními bolestmi.

A navíc jsou tu další velké výhody sexu v těhotenství. Zaprvé se nemusíte vůbec zajímat o nejrůznější ochrany a antikoncepce a zadruhé zažívají páry při sexu dříve nepoznanou blízkost. Fakt, že se z partnerů stanou rodiče a už nebudou jen sami dva, je maximálně sbližuje. Podle zkušenosti mnoha žen dokonce mají v těhotenství daleko větší chuť na sex. Tento sexuální apetit se pak samozřejmě i pozitivně projeví na celkovém sexuálním zážitku. Jednoduše řečeno – nadmíru si to užijete!

Tento příspěvek byl přečten 940 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *