Muži vs. Ženy

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento spor je na světě již odjakživa. Vzájemné soupeření je naprosto normální, protože naše psychika nás nad ostatní nadřazuje. Ovšem dá se říci, že jsou ženy, nebo muži lepší? Má jedno pohlaví lepší život? Tato otázka je velmi komplikovaná. Najít na ní odpověď samozřejmě není jednoduché. Mnoho lidí bere rozdíl mezi ženou a mužem pouze podle fyzické stránky. Je to logické. Kouknete na zástupce každého pohlaví a porovnáváte.

Problém je v tom, že nejsme odlišní jenom navenek, ale i uvnitř. Muži mají naprosto jiné myšlení než ženy (a samozřejmě i opačně). Slovní spojení, které říká, že je každé pohlaví z jiné planety, je na místě. Protiklady se ovšem odjakživa přitahují. Jsou to právě odlišnosti, které nás táhnou k druhému pohlaví. Můžeme za ně být rádi. Život s někým, kdo myslí stejně jako vy, nikdy vás nepřekvapí atd., by vás rozhodně nebavil.

Tyto rozdíly zároveň způsobují i velké rozepře. Můžeme dokonce říci, že nenávist. Ta je samozřejmě způsobena i historií, ve které měli muži téměř vždy navrch. Ženy byly často podřadné. Tento zvyk již naštěstí v dnešní době neplatí a ženy mohou zastávat stejnou pozici jako muži. Bohužel to tak dosud není po celém světě. I když jsou na tom ve společnosti muži stejně jako ženy, tak nás vzájemné soupeření neopustilo. To je samozřejmě do určité míry dobře. Pořád je mezi námi nějaký protiklad.

Snad každý muž o sobě tvrdí, že je lepší řidič, než ženy. Já jako správný muž mám tento názor také, ale nepopírám fakt, že ženy mají zase jiné přednosti. Vše je dáno již výchovou a odlišnými zájmy. Již malí kluci se zajímají o auta a malé holky chtějí být maminky. Tento styl výchovy možná není nejlepší, ale je zažitý. Na základě toho se kluci zajímají technickým směrem. Auto berou jako technický zázrak, který vnímají celým tělem, kdežto pro ženy je to obyčejná věc.

Soupeření mužů a žen bude pokračovat do daleké budoucnosti. Tyto protiklady jsou zvláštní v tom, že se nenávidí a zároveň milují.

Tento příspěvek byl přečten 1942 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *