Buďte fit i na podzim

 

DCF 1.0

Podzim nám klepe na dveře a s ním na nás číhají i zákeřné bacily, které na nás mohou skočit z každého rohu. Riziko nachlazení se zvyšuje, pokud se vyskytujete v místech, kde je velká koncentrace lidí, jako třeba v městské dopravě či ve školách. Pojďme si říci pár typů, jak se ubránit bakteriím, ale i podzimní únavě. 

Základem všeho je dostatek spánku. Ten je pro naše tělo velmi zdravý, tak na to pamatujte a raději ze svého kalendáře vypusťte nějaký ten večírek a místo toho se zavrtejte s horkým čajem do postele s knihou v ruce. Předejdete tak nejen únavě, ale také je to skvělý způsob relaxace a můžete se tak zbavit i stresu, který Vašemu organismu rozhodně nesvědčí.

V létě jste si jistě s chutí dopřávali nejrůznější druhy ovoce. Na to nezapomínejte ani v podzimních měsících. Ovoce totiž obsahuje spoustu vitamínů, které Vám pomohou držet si nemoci dál od těla, protože posílí Vaši imunitu. A kromě toho si můžete ovoce dát jako chutnou svačinku, po které nepřiberete.

Přestaňte svému okolí ukazovat krásně opálené tělo a raději se pořádně oblečte. Není nad teploučký svetr. Hlavně ženy by měly svou pozornost zaměřit na oblast ledvin a podbřišku, takže vypusťte ze svého šatníku bokové kalhoty a krátké topy.

Další možností, jak předcházet nachlazení je otužování, ale nepleťte si ho s nedostatečným oblékáním. Jestliže je venku sotva nad nulou a vy jdete v tričku s krátkým rukávem, tak to není to pravé ořechové. Z toho si klidně nějakou tu rýmu můžete odnést. Mnohem efektivnější je nesprchovat se úplně horkou vodou, ale spíše vlažnou a na chvíli pustit i proud studené vody. Vaše tělo pak bude zimu lépe snášet.

Tento příspěvek byl přečten 1370 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *