Jedno dítě nebo dvě?

 

jedno nebo dveToto téma je v rodinách velmi často otevírané. Mít jedno dítě nebo dvě? Je lepší jedináček? Nebude rozmazlený? A co kdyby měl bratříčka/sestřičku, nebudou se stále jen prát? Pojďme se na to v klidu a nezaujatě podívat.

Většina jedináčků chce sourozence a naopak. Jak už to u protikladů bývá, každý má své klady a zápory. Zjednodušeně jimi jsou. U sourozenců: mohou si spolu povídat, řeší podobné problémy a rozdělí si i práci v domácnosti. Ovšem v době dětství a téměř až do puberty musíte počítat se šarvátkami, které jsou naprosto běžné. V dospělosti se z nich většinou stanou osobnosti, jenž spolu vycházení velmi dobře a mají opravdu hezký vztah.

U jedináčků: Největší problém je zvýhodňování jedno z nich. V tomto případě může dojít k žárlivosti a nepřátelskému chování. I když to v některých případech není lehké, rodiče by mezi svými dětmi neměli dělat rozdíly. Myslete na to, že dítě stále sleduje, jestli má stejně jako jeho sourozenec. Jedináčci se často cítí osamoceni. Jedním ze způsobů, jak jim od toho pocitu pomoc je, koupit do rodiny nějaké zvířátko (psa, kočku nebo třeba králíčka). V těchto případech se ovšem stává, že dochází k velmi silnému citovému poutu mezi dítětem a zvířetem.

Jendou z nejhorších situací, která může nastat je společný pokoj. V dětství ani nevadí. Dokonce má mnoho výhod. Děti budou spolu, zabaví se… Ale představte si trapné okamžiky, kdy si jeden ze sourozenců do pokoje přivede partera/ku. Tímto jsou děti hlavně v pubertě a po ní velmi omezovány.

Myslete na to, že mít dítě je velmi náročné. Fyzicky, psychicky a samozřejmě i finančně (a nebude se jednat o malé částky). Proto si vše pořádně promyslete.

Tento příspěvek byl přečten 977 krát

Doporučené příspěvky

  • ParfémyParfémy Jdete po ulici a najednou Vás obklopí příjemná vůně. Otočíte se za ženou, kterou jste […]
  • Jsou blondýnky opravdu nejhezčí?Jsou blondýnky opravdu nejhezčí? Znáte to, jdete po ulici, kde je spousty lidí. Projde blondýnka a najednou nestíháte […]
  • Oběti učiněné pro láskuOběti učiněné pro lásku Lásko, pro tebe přece udělám cokoliv. Jak často slýcháte tuto větu a jak často ji […]
  • Neobvyklá vyznání láskyNeobvyklá vyznání lásky Vyznání lásky není vůbec jednoduché. Pokud se k něčemu podobnému chystáte, nebo se jen […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *