Jak snížit rodinné výdaje?

 

výdajeTo je otázka, kterou se v dnešní době zaobírají mnohé domácnosti. Energie i potraviny se neustále zdražují, tak musíte najít jiné řešení, jak ušetřit. Děsí Vás blížící se Vánoce a s nimi spojené nakupování dárků? Je to jednoduché, musíte se naučit nakupovat ve slevách. Pamatujte, že i tak můžete sehnat pěkné a originální kousky.

První kapitolou je platba za energie. Už Vás unavuje platit každý měsíc tak vysoké částky za vodu a elektřinu? Tak se musíte naučit šetřit i tady. Nenechávejte zbytečně rozsvícená světla v pokojích, kde právě nejste. Používejte úsporné zářivky. Nenapouštějte si plnou vanu vody každý den, ale takovýto luxus si dopřejte třeba jednou týdně. Pokud se sprchujete, tak po sobě zbytečně nenechávejte stékat horkou vodu celou věčnost, jen protože je to příjemné. Tímto se Vám povede měsíční náklady o něco snížit a již se u účtů nebudete tolik rozčilovat.

Potraviny jsou velmi důležité. Vlastně se bez nich neobejdeme. Věřte nebo ne, i tady se dá nějaká ta koruna ušetřit. Nenakupujte zbytečně moc jídla, když víte, že to stejně nesníte a poté budete nuceni to vyhazovat. Raději udělejte menší nákup častěji, než jeden velký, protože tak špatně odhadnete množství.

Jistě rádi nakupujete oblečení. Nenavštěvujte tedy vyhlášené butiky a drahé značky. Nakupujte ve slevách, tak získáte kvalitní oblečení za přijatelné ceny. Nemusíte chodit přímo do second handů, ale návštěva tržnice Vám občas určitě neuškodí. Zkuste odolávat výkladním skříním, ze kterých na Vás volají botky z nové podzimní kolekce. Posilujte svou vůli. Oblečení si dopřávejte jako občasnou odměnu.

Když začnete dodržovat tyto zásady, tak pak nakupování vánočních dárků půjde hladce. Můžete navštívit různé internetové obchody, kde koupíte zboží za zvýhodněné ceny nebo, jak už jsem se zmiňovala poohlédnout se po slevách. Dalším tipem, kde sehnat levné výrobky jsou různé aukce. Šetřete, ale s ničím to moc nepřehánějte.

Tento příspěvek byl přečten 944 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *