Soužití v manželství

 

ManželstvíPorozumění a důvěra. Dvě nejdůležitější vlastnosti, které nesmí v manželském soužití chybět. Každý vztah se ale vyvíjí, stejně tomu je i v manželství. Postupně přichází a odchází období krizí a střídá se s obdobími plnými pohody a lásky. Tvrdí se, že prvotní zamilovanost vyprchá už po třech měsících a první krize v manželském soužití přichází po pěti letech.

 

První velká krize

I této krizi se však dá vyhnout. Znamená to naučit se vcítit do druhého, jak vnímá a prožívá svůj život. Uvědomit si příčiny krizí a snažit se je společným úsilím odstranit. První manželská krize se objevuje v době přechodu od zamilovanosti ke zralé manželské lásce. Díky tomu bývá zbytečně velké procento manželství během pěti let od sňatku rozváděno.

V těchto letech se totiž projevují naše očekávání od manželství, která se nemusí vždy shodovat s očekáváními našeho protějšku. Je-li však krize v těchto prvních pěti letech zažehnána, následné hádky se většinou odehrávají kvůli úplným maličkostem a jsou pro manželství neškodné.

 

Otevřené manželství

Když se ale mluví o manželském soužití, mnozí z Vás preferují tzv. otevřené manželství. V základech je stejné jako běžné manželství – milujete se, vezmete se, máte děti, je tu však jedno velké ale a tím je obrovská volnost, kterou svému protějšku dáváte. Nikdy se neptáte kdy, s kým a kam jde.

Ti z Vás, kteří o něčem takovém nikdy ani neslyšeli, se určitě ptají, jak něco takového může vůbec fungovat. Proč se dělit o něco, s čím jsem naprosto spokojen? Jediným důvodem, proč lidé zakládají otevřená manželství, je vyhnutí se každodennímu stereotypnímu životu. Manželství po deseti letech už nemůže přinést nic nového, překvapivého a nečekaného. Vytrácí se z něj ta jiskra, se kterou jste ho uzavírali. A proto místo aby si partneři byli nevěrní, naprosto otevřeně si navzájem přiznají, že mají také ještě jinou známost.

Tento příspěvek byl přečten 949 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *