Zabavte své děti

 

hryU dětí je důležité rozvíjet jejich osobnost. Měli byste je učit novým věcem. Ovšem pro to musíte zvolit nějakou zábavnou formu, protože jinak dítě u ničeho dlouho nevydrží. Nevysvětlíte mu, že to pro něho může v budoucnu být důležité.

Jakmile Vaše ratolest opouští školku a nastupuje jako prvňáček do školy, tak by určitě měla také začít navštěvovat nějaká zájmové kroužky. V dnešní době je jich nabízeno mnoho. Od různých sportovních aktivit, tanečních či hudebních kroužků až po klidnou keramiku, u které se Vaše dítě potřebuje soustředit na výrobu, zároveň je poté jeho píle odměněna hotovým výrobkem, který nejen že potěší Vás, ale také samotné dítě.

Pokud se dítě rozhodnete zapsat do nějakého kroužku, tak vždy pečlivě zvažte, co mu nejvíce jde. Nikdy ho do ničeho nenuťte, tím u něho akorát vypěstujete nechuť k věci, ze které by jinak mohla být jeho záliba. Pokuste se talent Vašeho dítěte odhalit co nejdříve a pak podle toho také postupujte. Má vyloženě rádo sport? Baví Vašeho syna hra s míčem? Tak ho zapište na fotbal, uvidíte, že bude nadšený. Líbí se Vaší dceři půvabné baletky? Potěšte ji a přihlaste ji na hodiny baletu.

Existuje opravdu velké množství odvětví různých tanců či sportů, závisí pouze a jen na Vašem dítěti. Jakmile ho však kroužek přestane bavit, nechte ho od něho svobodně odejít a věřte tomu, že si brzy najde nějakou jinou zajímavou aktivitu. Vždy svoje dítě v jeho zájmech podporujte, choďte se dívat na zápasy jeho týmu, taneční vystoupení i hudební koncerty. To nejdůležitější, co mu tím dáte, je radost a nadšení, že dělá něco, co se Vám líbí a že to s ním všechno sdílíte. Pokud bude mít Vaše ratolest dostatek mimoškolního vyžití, tak je větší pravděpodobnost, že nespadne do špatné party, která ho stáhne k nekalostem.

Tento příspěvek byl přečten 1335 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *