Jak si vybrat toho pravého?

 

partnerRozum nebo chemie? Jsou dva způsoby, jak si můžete vybrat svého partnera. Buď to za Vás udělá příroda a prostě Vás to k němu doslova přitáhne nebo si partnera můžete vybrat podle charakterových vlastností a temperamentu. Podle psychologů do výběru ale vstupují v zásadě dva principy. Buď si vybíráme partnera podobného nám samým, nebo nás naopak přitahují protiklady. Výraznou roli v soužití hrají i temperamentové rysy, které jsou totiž vrozené.

Tudíž nemějte iluze, že byste je mohli během společného soužití nějakým způsobem změnit. Z flegmatika se pouhým mávnutím proutku asi těžko stane cholerik. Povahové rysy, které se považují za vhodnější pro partnerství, jsou většinou obecně známy. Pracovitost, upřímnost, optimismus jsou určitě lepší vlastnosti než lenost, lhaní či negativní přístup. Ale i tyto kladné povahové rysy jsou někdy brány ve vztahu jako mínus. Překročí-li totiž určitou hranici, přestanou být tím, čím by být měli a znamenají tak postupnou zkázu celého vztahu.

Důležité je i partnerovo zázemí, tudíž jaká je jeho představa o fungování v rodině. To vše určitě zjistíte pomocí vztahů v jeho rodině a hlavně z jeho vztahu k matce. Je zřejmé, že rodina, ve které vyrůstáme, nás velmi silně ovlivní. Také proto je důležitá návštěva právě jeho rodiny, která leccos napoví o uspořádání ve Vaší budoucí rodině. Většinou totiž platí, že tak, jak se teď Váš partner chová k matce, se bude se zanedlouho chovat i k Vám.

A poslední rada na závěr – vždy však pozor na muže, kteří jsou tzv. maminčini mazánci. Tito muži mají ve své matce oddanou pomocnici a pečovatelku. Vztah s takovýmto typem mužů není vůbec lehký a nedá se zvládnout bez velké dávky trpělivosti. Jisto jistě totiž budete stále častěji a častěji slýchat věty typu: „A maminka by to udělala jinak.“

Tento příspěvek byl přečten 942 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *