Pes v rodině – ano či ne?

 
pesVaše ratolest již léta stůně po čtyřnohém příteli a Vy stále váháte, zda pejska povolit nebo naopak zakázat? Následující článek Vám jistě napoví, jestli byste přítomnost pejska doma snesl/a a zda je důvodů pro pejska více než proti. Mnoho z nás s pejskem vyrůstalo, dospívalo, někdy i strávilo stáří. Pes je zkrátka přítel každé věkové skupiny. Když je Vám smutno, rozveselí Vás. Když potřebujete přítele na procházky, pejsek je ta pravá volba. Nikdy Vám nevynadá, nic Vám nevyčte, vždy si s Vámi pohraje a nikdy neodmítne Vaši přítomnost. Zkrátka pes je ta pravá partie.

Jistě mi dáte za pravdu, že žít s pejskem má své pro a proti, ostatně jako vše ostatní. Následující výčet Vám umožní správně se rozhodnout.

Výhody

1) Máte přítele na celý život (tedy celý psí život), kterého Vám nikdo jen tak neodpáře. Bude na Vás věrně čekat, dokud se nevrátíte domů, radostí Vás olíže a vždy přivítá a v případě, že budete potřebovat rozveselit, rád se o to postará.

2) Chcete se jít projít, ale nikdo se známých nemá čas a Vám je hloupé toulat se městem jen tak? Pak je pejsek ta nejlepší volba. Ano, budete muset sbírat exkrementy, nicméně jeho oddaný  pohled Vám vše vynahradí.

3) Budete se stěhovat? Své staré přátele možná ztratíte, ale pejsek Vám bude věrný vždy, ať už budete bydlet ve vile nebo bytu, dokonce ani stan mu není cizí. Zkrátka mu stačí málo, a to vy, jeho páníček.

4) Neposledním důvodem, proč si psa pořídit, je jeho oddaný pohled, když se na Vás ta němá tvářička podívá, když v jeho očích spatříte tu lásku, kterou neumí dát najevo jinak než oblíznutím.

Nevýhody

1) Záleží sice na rase psa, ale nebudeme si nalhávat, že pejsek je zadarmo. Samotné pořízení pejska něco stojí, navíc žrádlo také není nejlevnější. Samozřejmě budete chtít pejskovi dopřát občas nějakou tu dobrotu nebo hračku, to také není nejlevnější záležitost. A konečně samotné stříhání a úprava pejska, pokud je to samozřejmě nutné, není levná záležitost. Ovšem ve všech těchto případech platí, že hledat nižší ceny, se rozhodně vyplatí.

2) Pejsek potřebuje ven za každého počasí, a pokud zrovna nevlastníte rodinný dům a zahradu, kde by se pejsek vyvenčil, může to pro Vás znamenat značný problém.

3) Stejně jako dětem i pejskům občas trvá, než pochopí, co po nich vlastně chcete. Proto je nutné obrnit se trpělivostí, zejména v útlém věku pejska. Zpravidla se pejsek naučí vykonávat potřebu zhruba do čtyř-pětí měsíců, ovšem toto je jen orientační údaj. Jsou rasy a pejskové, kteří se toto naučí do dvou měsíců, ovšem jsou také tací, kterým to bohužel trvá o něco déle.

4) Pejsek potřebuje pozornost a dostatek času, zejména v prvních týdnech. Pokud jste tedy v práci od rána do večera, rád/a chodíte na různé věčírky a jste často pryč i přes noc, pejsek by se u Vás jen trápil. Nechci tím samozřejmě říct, že jsou pejskové jen pro samotáře. Ovšem to, že na pejska musíte vynaložit spoustu času, je zkrátka fakt.

Rada na závěr: Podle mého není nic hezčího než vyrůstání a život s pejskem, proto pokud je to jen trochu  možné, splňte přání Vašemu dítěti. Je sice těžké říct poslední sbohem, když se pejskův čas naplní, nicméně si jistě Vaše dítě uvědomí, že těch cca 14let, které spolu prožili, za to stály.

Citát: Pes je jediné stvoření na světě, které Vás miluje víc než sebe.

Tento příspěvek byl přečten 1451 krát

Doporučené příspěvky

  • Co muži chtějí při sexu?Co muži chtějí při sexu? Chcete vědět, co muži chtějí při sexu? Co se jim líbí a co naopak naprosto nesnáší? […]
  • Kožené bundyKožené bundy Většina z nás si lidí řadí do určitých skupin, podle toho, jak vypadají a co mají na […]
  • ParfémyParfémy Jdete po ulici a najednou Vás obklopí příjemná vůně. Otočíte se za ženou, kterou jste […]
  • Jak prodloužit sex?Jak prodloužit sex? Někdy i tzv. „rychlovky“ dokážou uspokojit, ale nám ženám se tomu často nedaří. […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *