Život na psí knížku

 

knížkaSpousta párů žijí tzv. na psí knížku, přestože tvoří rodinu s dětmi. V dnešní době jsou výlohy za řádný sňatek velké a život bez sňatku je výhodnější, v případě rozchodu pár nepodstupuje zdlouhavý rozvod.

Musíme dát tomuto názoru zapravdu, financování svatby už dávno není záležitostí rodičů nevěsty, většinou se finance týkají snoubenců, případně obou rodičů snoubenců. Ovšem převaha důvodů, proč je svatba výhodnější, tento názor vyvrací.

Jeden příklad za všechny: Nedávno jsem slyšela o rodině, která žila spokojeně bez svatby. Vše perfektně fungovalo a miminko bylo na cestě. Jenže ruka osudu zařídila, aby děťátko nepoznalo svého tatínka, díky tomu samozřejmě ani dědictví, které by mu připadlo v případě sňatku.

Vaše odpověď může znít: „No a? Tohle se nestává často.“ Právě pro tento případ je potřeba zdůraznit, že v případě hospitalizace jednoho z rodičů, druhý nemá  nárok vědět informace o jeho stavu, v tomto případě záleží jen na doktorech, jestli na Vás budou brát ohled.

Máte společný byt/dům? V případě rozchodu bude zdlouhavější proces rozdělování, pokud se nerozhodnete pro prodání a rozdělení peněz, ale budete trvat na ponechání bytu. To samé se týká dětí, i když nejste svoji, pokud se na výchově nedomluvíte, musíte před soud stejně jako při rozvodu.

Každý by si měl svůj život a své štěstí zvážit a zařídit sám podle svých kritérií, jen je občas potřeba připomenout rizika, která nejsou okamžitě patrná. Každý je strůjcem svého štěstí!

Tento příspěvek byl přečten 906 krát

Doporučené příspěvky

  • Sexuální výchovaSexuální výchova V dnešní době je sexuální výchova součástí běžného života, běžné výuky ve škole. […]
  • Dovolená s rodičiDovolená s rodiči Jak všichni víme, názory rodičů a jejich dětí se v mnohých případech liší. Téměř si […]
  • Jak reagovat na špatné známky?Jak reagovat na špatné známky? Školní půlrok se blíží ke konci a Vy máte obavy z toho, co Vaše dítko dostane na […]
  • Romantická dovolenáRomantická dovolená Mnoho lidí nemá rádo zimu. Je to pro ně období plné utrpení a v horších případech i […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *