Život na psí knížku

 

knížkaSpousta párů žijí tzv. na psí knížku, přestože tvoří rodinu s dětmi. V dnešní době jsou výlohy za řádný sňatek velké a život bez sňatku je výhodnější, v případě rozchodu pár nepodstupuje zdlouhavý rozvod.

Musíme dát tomuto názoru zapravdu, financování svatby už dávno není záležitostí rodičů nevěsty, většinou se finance týkají snoubenců, případně obou rodičů snoubenců. Ovšem převaha důvodů, proč je svatba výhodnější, tento názor vyvrací.

Jeden příklad za všechny: Nedávno jsem slyšela o rodině, která žila spokojeně bez svatby. Vše perfektně fungovalo a miminko bylo na cestě. Jenže ruka osudu zařídila, aby děťátko nepoznalo svého tatínka, díky tomu samozřejmě ani dědictví, které by mu připadlo v případě sňatku.

Vaše odpověď může znít: „No a? Tohle se nestává často.“ Právě pro tento případ je potřeba zdůraznit, že v případě hospitalizace jednoho z rodičů, druhý nemá  nárok vědět informace o jeho stavu, v tomto případě záleží jen na doktorech, jestli na Vás budou brát ohled.

Máte společný byt/dům? V případě rozchodu bude zdlouhavější proces rozdělování, pokud se nerozhodnete pro prodání a rozdělení peněz, ale budete trvat na ponechání bytu. To samé se týká dětí, i když nejste svoji, pokud se na výchově nedomluvíte, musíte před soud stejně jako při rozvodu.

Každý by si měl svůj život a své štěstí zvážit a zařídit sám podle svých kritérií, jen je občas potřeba připomenout rizika, která nejsou okamžitě patrná. Každý je strůjcem svého štěstí!

Tento příspěvek byl přečten 1124 krát

Doporučené příspěvky

  • Tampony, nebo vložky?Tampony, nebo vložky? Vaše dny jsou opět tady a znepříjemňují Vám život? Mnohdy Vám překazí i plány, které […]
  • Soužití v manželstvíSoužití v manželství Porozumění a důvěra. Dvě nejdůležitější vlastnosti, které nesmí v manželském soužití […]
  • Rozchod? Bolest!Rozchod? Bolest! Určitě jste ve svém životě zažili tento nepříjemný okamžik. Když se s vámi váš partner […]
  • Muži vs. ŽenyMuži vs. Ženy Tento spor je na světě již odjakživa. Vzájemné soupeření je naprosto normální, […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *