Na první lásku se nezapomíná

 

prvni-laskaBouře hormonů a nevysvětlitelný pocit, kterému dívky říkají motýlci v břiše. Taková je první láska, byla ta Vaše stejná? První láska bývá jedinečná, unikátní a především kouzelná pro všechny, kdo jí zažívají. První láska je ve znamení opojného kouzla, které Vám zakrývá oči a Vy vidíte svět růžový.

První lásky v nás nechávají poměrně silný dojem. Nemyslím teď lásky třeba ze školky, ale lásky, které se odehrály už na prahu dospělosti. Lásky, které jsou mnohdy spojeny s prvními sexuálními zážitky. Psychologové na základě výzkumů přišli s teorií, která říká, že první lásky ovlivňují negativně naše další vztahy víc, než si myslíme.

Do velké míry určují, jak budou vypadat naše budoucí partnerské vztahy, a to hlavně co se týče výběru mužů. Takže záleží na tom, jak jste spolu komunikovali, jak jste trávili volný čas nebo jaký byl váš první sex. Naše osobnost se totiž v období prvních lásek teprve dotvářela, bylo to období, kdy jsme se začínaly osamostatňovat a největší vliv na nás už neměla rodina, ale naši vrstevníci, tudíž i náš partner.

Také vzpomínky na první lásku bývají často klamné. Naše paměť si totiž neuchovává všechno a člověk má tendenci vybavovat si jen šťastné a všeobecně spíše pozitivní zážitky a jevy. Škaredé věci prostě zapomínáme a ty krásné si pamatujeme a pak nostalgicky vzpomínáme na své první lásky. Ty tak díky tomu nastavují nerealistická měřítka pro následující vztahy. Tu idealistickou podobu prvních vztahů však odborníci přisuzují především ženám. Ženy prý mají větší tendenci si první lásky přikrášlovat a idealizovat.

První láska znamená hlasité bušení srdce, pocení kvůli nervozitě, zrudnutí obličeje studem a energie na rozdávání. I základní fyzickou potřebu, jako je spánek, bychom pro svou první lásku byly ochotny obětovat kvůli pouhé procházce parkem pod noční oblohou. Romantická zamilovanost není jen výmysl, ale bouře hormonů, na kterou člověk v životě nezapomene.

Tento příspěvek byl přečten 1285 krát

Doporučené příspěvky

  • Jak si udržet partnera/ku?Jak si udržet partnera/ku? Pokud patříte mezi ty šťastné a máte svého vysněného partnera/ku určitě ho nechcete […]
  • Nový koníček?Nový koníček? Chtěla byste svůj volný čas trávit jinak než poleháváním doma na gauči a sledováním […]
  • První sex z pohledu ženyPrvní sex z pohledu ženy Každá z dívek chce jednoho dne zažít ten krásný okamžik a poprvé se milovat se svým […]
  • Pravé přátelství?Pravé přátelství? Myslíte si, že jste konečně našla tu pravou přítelkyni, ale když jí svěříte nějaké své […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *