Postinor – pilule po

 

postinorUrčitě jste slyšeli o záchranných tabletkách, které Vám pomůžou z průšvihu. Ale opravdu víte, co to je? První věc, kterou je dobré vědět je, že Postinor byl u nás dříve jen na předpis. Ale od listopadu 2012 se tato pilulka řadí do skupiny volně prodejných léků s omezením. Pokud ji budete chtít, musíte ukázat v lékárně občanský průkaz. K lékaři již nemusíte.

 

 

V případě že si užíváte nechráněný sex, tak byste rozhodně neměli spoléhat jen na záchranné prášky. Udělají Vám v těle velký zmatek. Se spolknutím tabletky do sebe dostanete enormní množství hormonů, které Váš organismus naprosto rozhodí. Může se dostavit bolest hlavy, únava a nevolnost. Samozřejmě si tím rozhodíte i cyklus a počítejte s krvácením. Mnoho žen bohužel pilulky využívá jako antikoncepční pilulky, což vůbec není dobré pro jejich zdraví. Tyto ženy by si měly uvědomit, že si ničí tělo a hlavně mají na výběr z velkého množství antikoncepčních metod, které jsou spolehlivější a k tělu šetrnější.

Spolehlivost je tím vyšší, čím dřív si prášek po styku vezmete. V příbalovém letáku je uvedeno, že prášky zabírají i po dvaasedmdesáti hodinách, ale jejich účinnost je už jen šedesát procent.

Ve chvíli kdy prášek spolknete, se do těla dostane ženský hormon gestagen, který změní prostředí v děloze a nedovolí vajíčku, aby se v ní udrželo. Balení postinoru obsahuje dvě velmi šikovné pilulky, které Vás dostanou z problémů, avšak je dobré si uvědomit, že by měly být používány jen jako nouzové řešení.

Pokud jste si prášek vzala a i přes to jste otěhotněla, nemusíte se o zdraví dítěte obávat, postinor mu nemohl ublížit.

Tento příspěvek byl přečten 755 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *