Muži a jejich traumata

 

mužHlavně o ženách je známé, že se nejvíce starají o svůj vzhled a postavu. Každý den se prohlíží v zrcadle a pozorují, zda se něco nezměnilo. „Mám malá prsa, velký zadek, velká stehna…“ Takovéhle problémy ale překvapivě už nemají jen ženy. I muži mají trauma z velkého pozadí.

I muži se totiž zajímají daleko více o svůj vzhled, než si my ženy myslíme. A stejně jako ženy s ním nejsou mnohdy spokojeni. Jediný rozdíl však je, že o tom tak často nemluví. I muži však přistupují před zrcadlo v domnění, že v nových džínách se jejich zavalité pozadí a pivní bříško změní v ideální proporce, jaké mají jejich idoly. Realita je však úplně jiná – džíny obepínají mužovu postavu ve všech partiích a někde je jim opravdu hodně těsno.

Proto se i muži obávají vysvléci na pláži do plavek, protože se bojí veřejného posměchu. Podle různých studií se dokonce až čtyřicet procent mužů pokouší zhubnout, a to hlavně zbavit se pivního bříška. Právě kvůli bříšku také většina mužů začíná cvičit, aby jejich postava byla fit. Někteří z nich se však ani neodváží jít do posilovny a raději se trápí doma na koberci, kde nejsou vystaveni fyzickému srovnávání.

Sice bychom to jako ženy do mužů neřekly, protože máme stále ve svých hlavách představu muže jako nějakého „tvrďáka“, který se rozhodně neobtěžuje s různými zženštilostmi, jako jsou parfémy, ale všeobecně kosmetika a stylové oblečení, ale muži se někdy starají o svůj vzhled dokonce více než ženy. V poslední době můžete na ulicích běžně spatřit muže, kteří se o sebe starají nejen po tělesné stránce, ale také po té vzhledové a módní.

Takže jestli si myslíte, že tyto problémy máme pouze my ženy, tak se teda šeredně mýlíte. Velký zadek trápí prostě každého člověka jakéhokoliv pohlaví.

Tento příspěvek byl přečten 888 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *