Co dělat, když vás potká znásilnění?

 

znasilneniZnásilnění je jedním z nejhorších zločinů, které mohou ženu postihnout. Nejde jen o fyzické ublížení, ale hlavně o psychiku. Kolik je na světě žen, které byly znásilněny a nemohou to říct nebo se to dokonce bojí říct? Je jich opravdu hodně. Pokud si myslíte, že v dnešní době se už nic takového neděje, jste na omylu.

Bohužel těchto případů je stále dost a dost. Právě spousta žen se za to stydí a nikdy to neprozradí. Ale to je největší chyba, kterou mohou udělat. Nechají pachatele na svobodě a ten může ubližovat dalším anebo dokonce opakovaně stejné žene. Jedná se sice o hrozný zločin a je pochopitelné, že znásilněné ženy se o tom nechtějí bavit, ale měly by vše nahlásit policii a snažit se toho kdo jim tak ublížil dostat před soud.

Celá záležitost se komplikuje, pokud je žena vdaná nebo má přítele. V mnoha případech tento vztah končí. Hlavní příčinou je žena, která je psychicky poznamenaná hrozným zážitkem a bojí se to svému partnerovi říct. Tím je vše jenom horší.

Pokud se už někdo do této situace dostane, měl by zavolat policii a pokud má partnera, měl by si s ním promluvit. Věřte, že pokud Vás miluje, určitě Vás neopustí a i v této těžké době Vám pomůže. Doufám, že tímto hovořím za všechny muže.

Je pochopitelné, že přítel (manžel) bude velmi znepokojen a třeba mu nebudete připadat tolik přitažlivá, ale to se zase časem změní a jsem si jist, že Vás bude milovat dál a budete v něm mít oporu.

Samozřejmostí jsou všechny testy na nemoci, protože nevíte, co jste mohla od pachatele dostat. A to je na tom to nejhorší. Právě i proto byste neměla mít sex (abyste nechtěně nepřenesla potenciální nemoc), dokud nebudete mít výsledky všech testů. V některých případech je potřeba i pomoc psychologa, ale nezoufejte. Mějte oporu v těch, o kterých víte, že Vám vždy pomohou a vše zvládnete.

Tento příspěvek byl přečten 1342 krát

Doporučené příspěvky

  • Postelové lžiPostelové lži Zřejmě každý je zastáncem toho, že v partnerském životě není dobré lhát. Ovšem i přesto […]
  • Pes v rodině – ano či ne?Pes v rodině – ano či ne? Vaše ratolest již léta stůně po čtyřnohém příteli a Vy stále váháte, zda pejska povolit […]
  • Partner má milenkuPartner má milenku Tak a je to tady. Velký zádrhel všech vztahů – partner má milenku, z vysílajících […]
  • Zvíře jako Vánoční dárekZvíře jako Vánoční dárek Každým rokem Vánočních dárků v podobě malých roztomilých štěňátek a koťátek přibývá, […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *