Patří sexuální výchova do škol?

 

skolaO tomto tématu se můžeme dočíst téměř v každých novinách. Dnes je díky médiím velmi populární a společnost o něm hodně mluví. Pojďme se podívat, proč by se sexuální výchova měla zařadit do běžného rozvrhu. Jedním z hlavních důvodů proč je fakt, že v některých rodinách je takové téma i v dnešní době pořád tabu nebo se rodiče dokonce bojí (stydí) se svými dětmi o tom mluvit, což je špatné.

Ale právě proto by na sebe měli tuto zodpovědnou roli vzít školy a vše vysvětlit. Pokud dítě pochází z rodiny, ve které se o sexu nebojí bavit a vše důležité ví, aspoň si to zopakuje, toho není nikdy dost.

Další z častých problému je, že se žáci stydí zeptat. Není se čemu divit, není příjemné se ptát na intimní věci před celou třídou. Jedním z řešení, je rozdělit třídu na menší skupiny, nejvhodněji na dívky a kluky. Ještě lepší by bylo, pokud by na tuto problematiku byl vyčleněn jeden z profesorů, který by mohl s žáky řešit individuální problémy a pokud by si to student přál, vše by bylo jen mezi čtyřma očima (třeba v kabinetu učitele).

Tuto problematiku je velmi důležité řešit, protože se jedná o vážnou věc, o které by měl vědět každý. Sexuální výchova a vše kolem ní by se mělo více „otevřít“, společnost se těchto témat stále hodně bojí, a pokud může, tak se jim vyhýbá. Potom můžou nezkušené děti narazit na problémy, na jaké by se mohly včas informovat a předejít jim. Sexuální výchova do škol, rozhodně patří a čím dřív by se vyučovala, tím líp.

Tento příspěvek byl přečten 889 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *