První sex z pohledu ženy

 

prvni-sexKaždá z dívek chce jednoho dne zažít ten krásný okamžik a poprvé se milovat se svým přítelem. Ale každá z těchto dívek má taky plno otázek ohledně tohoto tématu. Vždyť vzpomínky na poprvé zůstanou v každém z nás ještě dlouhou dobu, ať už je jakékoliv. A aby byly vzpomínky co nepříjemnější, kolují na internetu miliony rad, jak na to. Každá z dívek má rozdílné pocity. Jedna se těší, druhá ne, ale asi každá se toho trošku bojí.

Strach z prvního milování je přirozený, je to pro nás neznámá věc a navíc tak intimní, že obavy jsou díky tomu mnohdy ještě větší. Aby strach nebyl tak velký, existuje pár věcí, které první milování zpříjemňují a strach alespoň trochu odbourávají. Je důležité, aby dívka byla na svůj první sex připravená a nebyla do něj nucena.

Hlavní věcí, která vám pomůže odbourat strach z prvního sexu je mluvit. S partnerem si v klidu, bez ostychu promluvte o tom, čeho se bojíte, co vám vadí apod. Vyhnete se tak tomu, že váš partner bude dělat například něco, co se vám nebude líbit. Stejně tak, jak je důležité mluvit před prvním sexem s vaším partnerem, je důležité mluvit i během něj. Nebojte se říct, když vás bude konání vašeho partnera bolet nebo vám bude nepříjemné. Pokud máte partnera, který má své poprvé už za sebou, věřte tomu, že vás pochopí, bude se snažit vám ve všem vyhovět a bude pozorný.

Jedna z dalších věcí, které poprvé ovlivňují je volba prostředí. Hlavní je vybírat místo, kde nebude možnost, že vás někdo vyruší. Strach z toho, že se to nepovede, strach z trapasu nebo něčeho jiného je dost velký, nemusí být zvětšován obavami z toho, že někdo nečekaně vtrhne do pokoje. Představa rodičů v otevřených dveřích, zírajících na vás není moc příjemná a na klidu vám rozhodně nepřidá. Pro váš klid je vhodné volit místa, na kterých budete sami, pojistit se zamknutím dveří apod. Snad pro každou dívku je představa s prvním milováním spojena se světlem svíček a s okvětními plátky růží na posteli. Promluvte si se svým partnerem o tom, jak si své poprvé představujete, nebudete potom zklamané, když se váš partner neprojeví jako romantik.

Hodně důležitou věcí, pro vydařený a krásný první sex, na který budete ještě dlouho vzpomínat, je předehra. Obzvláště při prvním sexu je moc důležitá. Na rozdíl od vašeho partnera se vy, jako ženy, potřebujete více uvolnit a vzrušit. První sex poté nebude tolik bolestivý. Proto se nechejte od vašeho partnera hýčkat a rozmazlovat. Je to totiž vaše poprvé a vy si ho chcete užít. Nevěšte však hlavu, pokud se to napoprvé nepovede, něco vás bude bolet, partnerovi se něco nepodaří apod. Na poprvé není nikdy nic ideální a podle těch nejlepších představ.

Nesmíme zapomínat ani na antikoncepci. I přes to, že to bude váš první sex, je tady možnost otěhotnění. Nemůžeme totiž spoléhat na partnerovo ujištění, že ho stihne včas vytáhnout, ani na vypočítání plodných a neplodných dnů. Pro první sex postačí v případě, že návštěvu gynekologa odkládáte, nebo se jí bojíte, kondom, pro další sexuální soužití je však antikoncepce výhodnější. Prohlídku u gynekologa zvládne každá z vás. Z první návštěvy gynekologa není nutné mít strach.

Myslím, že první sex je důležitý pro každou z vás. Snad pro vás bude příjemným zážitkem, který si budete pamatovat po celý život.

Tento příspěvek byl přečten 1825 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *