Podzimní deprese

 

depreseUž je to zase tady. Deštivé počasí, studený vítr, zima. To všechno neodmyslitelně patří k rozmarům podzimu. Právě v tomto ročním období je naše tělo náchylné k nemocem a různým neblahým psychickým stavům. Právě proto je nutné se na ně náležitě připravit.

Mnoho lidí si příchod podzimu spojí s příchodem deprese. O tom také svědčí návštěvy lékařů, kteří evidují prudký nárůst těchto pacientů. Může za to opravdu jen počasí? Nebo co je vlastně hlavní příčinou naší náladovosti a v některých případech až deprese.

Počasí má samozřejmě velký vliv na naše chování. Po krásném létě, kdy jsme si užívali teplého počasí, pohodlného oblečení a spoustu zábavy. O tohle všechno s příchodem podzimu přicházíme. Teplota se jen málokdy vyšplhá na optimistickou hranici a každé ráno se musíme balit jako pumpa na zimu. Hned jak vyjdeme z domu, tak nás „praští“ studený vzduch a pokud vstáváme brzo ráno, je ještě tma. To v létě také nebývalo.

Cesta do práce také nic moc. Pokud jdeme pěškym budeme promrzlí, ale i naši motoroví miláčci budou hned po ránu zmrzlí. To vše rozhodně naší psychice neprospívá. Navíc při návratu z práce se nám často může stát, že se jen stavíme na nákup a už zase přijíždíme za tmy. Každý samozřejmě ví, že se v tuto roční dobu den zkracuje a noc prodlužuje, ale z letních dní na to nejsme zvyklí.

Špatné počasí v kombinaci se samotou není pro nikoho dobré. A právě proto se objevují deprese. Snažte se jim vyhnout. Najděte si nějakého koníčka. Choďte s přáteli sportovat, nemusí se jednat o náročný sport. Třeba jednou týdně na bowling… Nebo si pořiďte domácího mazlíčka. Hlavně nepodlehněte a bojujte s tímto nepříjemným vlivem.

Tento příspěvek byl přečten 1432 krát

Doporučené příspěvky

  • GalantnostGalantnost Nechybí vám dneska něco? Nejsou dnešní muži jiní? Pokud vás tyto otázky zajímají, tak […]
  • Oběti učiněné pro láskuOběti učiněné pro lásku Lásko, pro tebe přece udělám cokoliv. Jak často slýcháte tuto větu a jak často ji […]
  • Bojíte se piercingu?Bojíte se piercingu? Chcete si nechat udělat piercing, ale nevíte, co od samotné aplikace očekávat či jak se […]
  • Budeme mít miminkoBudeme mít miminko Zrození nového života – nejkrásnější věc na světě, která se Vám může přihodit. Lásku, […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *