Podzimní deprese

 

depreseUž je to zase tady. Deštivé počasí, studený vítr, zima. To všechno neodmyslitelně patří k rozmarům podzimu. Právě v tomto ročním období je naše tělo náchylné k nemocem a různým neblahým psychickým stavům. Právě proto je nutné se na ně náležitě připravit.

Mnoho lidí si příchod podzimu spojí s příchodem deprese. O tom také svědčí návštěvy lékařů, kteří evidují prudký nárůst těchto pacientů. Může za to opravdu jen počasí? Nebo co je vlastně hlavní příčinou naší náladovosti a v některých případech až deprese.

Počasí má samozřejmě velký vliv na naše chování. Po krásném létě, kdy jsme si užívali teplého počasí, pohodlného oblečení a spoustu zábavy. O tohle všechno s příchodem podzimu přicházíme. Teplota se jen málokdy vyšplhá na optimistickou hranici a každé ráno se musíme balit jako pumpa na zimu. Hned jak vyjdeme z domu, tak nás „praští“ studený vzduch a pokud vstáváme brzo ráno, je ještě tma. To v létě také nebývalo.

Cesta do práce také nic moc. Pokud jdeme pěškym budeme promrzlí, ale i naši motoroví miláčci budou hned po ránu zmrzlí. To vše rozhodně naší psychice neprospívá. Navíc při návratu z práce se nám často může stát, že se jen stavíme na nákup a už zase přijíždíme za tmy. Každý samozřejmě ví, že se v tuto roční dobu den zkracuje a noc prodlužuje, ale z letních dní na to nejsme zvyklí.

Špatné počasí v kombinaci se samotou není pro nikoho dobré. A právě proto se objevují deprese. Snažte se jim vyhnout. Najděte si nějakého koníčka. Choďte s přáteli sportovat, nemusí se jednat o náročný sport. Třeba jednou týdně na bowling… Nebo si pořiďte domácího mazlíčka. Hlavně nepodlehněte a bojujte s tímto nepříjemným vlivem.

Tento příspěvek byl přečten 1284 krát

Doporučené příspěvky

  • Pravé přátelství?Pravé přátelství? Myslíte si, že jste konečně našla tu pravou přítelkyni, ale když jí svěříte nějaké své […]
  • Neobvyklá vyznání láskyNeobvyklá vyznání lásky Vyznání lásky není vůbec jednoduché. Pokud se k něčemu podobnému chystáte, nebo se jen […]
  • Co když už to zkrátka není ono?Co když už to zkrátka není ono? Váš vztah trvá snad věčnost, jste šťastní a milujete se, nicméně Vám dny přijdou jeden […]
  • Péče o rucePéče o ruce Krásné a upravené ruce to by měla být vizitka každé ženy. Jsou i povolání, která […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.