Naše každodenní vizitka

 

oblečeníTo co nosíme na sobě, tvoří nedílnou součástí naší image. Je to jakási vizitka, kterou nepoužíváme pouze u obchodních schůzek, ale která je vidět na každém kroku.  Když potkáme cizího, neznámého člověka, většina z nás se zaměří právě na jeho oděv.  Ti co alespoň trochu vnímají módu a její trendy, snadno rozpoznají, jestli je daný kousek koupený na tržnici nebo v módním butiku či jestli je nebo není in.

O daném člověku se tedy snadno můžeme dozvědět, jak moc má hluboko do kapsy, či jestli chce nebo nechce zapadnout do davu. Vnímavější jedinci mohou z našeho oděvu dokonce usoudit, jakou máme náladu, zájmy nebo dokonce charakterové vlastnosti. Výběr vhodného oblečení usnadňuje nebo naopak znesnadňuje mnoho situací. V mnoha případech oděv rozhodne o tom, zda je nám daný jedinec sympatický či nikoliv a  popřípadě jestli se s ním dáme do řeči nebo naopak usoudíme, že s dotyčným člověkem nechceme mít nic společného.

Oděv může být rozhodující při rozhodnutí, zda získáme dobrou práci či brigádu nebo například nám může pomoci získat partnera, který si nás díky našeho modelu všimne.  Z toho důvodu je potřeba o oblečení dobře dbát, vhodně ho vybírat používat a kombinovat, tak aby nám přineslo pouze užitek. Je dobré si všechny tyto skutečnosti neustále uvědomovat a připomínat, obzvlášť pokud chcete působit dobrým dojmem. Každý určitě chce, aby o něm měli lidi dobré mínění a oblečení je jeden z faktorů, který toto hodnocení velmi ovlivňuje.

Pokud chcete všechny tyto body splňovat, ale nechcete utrácet, nezoufejte. Nemusíte utratit majlant, abyste vypadali dobře, stačí jen dobře vybírat. Právě na to nezapomínejte. Snažte se udělat kompromis mezi cenou a množstvím. Někdy je opravdu méně více.

Tento příspěvek byl přečten 830 krát

Doporučené příspěvky

  • Dámské županyDámské župany Když vylezete z horké vody ve vaně, chcete se zabalit do heboučkého županu? Tak právě […]
  • Jaké zvolit boty? Co třeba sportovní?Jaké zvolit boty? Co třeba sportovní? Boty jsou běžnou součástí našeho života. Někteří jedinci je mají na noze téměř 24hodin […]
  • Boty s vysokým podpatkemBoty s vysokým podpatkem Jak už Vám možná z názvu došlo, tak dnes bude řeč o botách na podpatku, které […]
  • Zimní bundyZimní bundy Zanedlouho nastane zima a my budeme musit lehké kabátky a vesty vyměnit za pořádně teplé […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *