Zdraví – samozřejmost nebo poklad, který si musíme chránit?

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

V případě tohoto problému můžeme rozdělit populaci na dvě skupiny. První skupina lidí chápe toto slovní spojení pouze jako frázi používanou při blahopřání a přípitku. Tito lidé považují za normální, že nejsou nemocní a nijak zvlášť si toho necení.

Druhou skupinu tvoří lidé, kteří již nějaké vážnější onemocnění zažili nebo právě zažívají a to bud osobně nebo prostřednictvím svého okolí. Tato skupina si poté velmi cení stavu, kdy je žádné nemoci neohrožují.

PDnešní doba v sobě obsahuje spoustu rizik, které zdraví moc nepřispívají. Pro většinu lidí je to sice další běžná otřepaná fráze, ale spěch, kouření, alkohol a fast food se dříve nebo později musí na našem těle nějak projevit. Tělo nejdříve začne protestovat nenápadně například v podobě pálení žáhy. Takový projev převážně ignorujeme.

Naše problémy však narůstají a musíme si dát pozor, aby nám tzv. neujel vlak. Často se stává, že si nejdříve řekneme, že s takovou prkotinou vůbec k lékaři nepůjdeme, poté že to přece není ještě tak hrozné a nakonec se k němu už jít bojíme z obavy, aby to nebylo něco vážného. Druhý extrém je situace, kdy člověk jí pouze mrkev a jinou zeleninu, počítá kalorie a tukům a éčkům se vyhýbá jako čert kříži. Ani tento životní způsob však nezaručí, že člověk nebude nemocný.

Nejlepší je zlatá střední cesta. Občas se může zhřešit, ale je potřeba to vykompenzovat například dlouhou procházkou. Uvědomte si, že pro naše tělo platí: zdravější = krásnější.

Tento příspěvek byl přečten 749 krát

Doporučené příspěvky

  • Smích v posteliSmích v posteli Dejte sbohem všem předsudkům. Zapomeňte na to, že sex je vážnou záležitostí. […]
  • Péče o nohyPéče o nohy Jsou Vaše nohy po celém dni stráveném v botách unavené? Dopřejte jim péči, kterou si od […]
  • Policejní pouta mohou být sexyPolicejní pouta mohou být sexy Mnoho párů používá v dnešní době k sexu různé pomůcky, tak proč nesáhnout zrovna po […]
  • Velká síla sex-appealuVelká síla sex-appealu Určitě jste to už někdy zažili. Člověk, ne moc chytrý, ani ne moc hezký, ale dokázal […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *