Zdraví – samozřejmost nebo poklad, který si musíme chránit?

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

V případě tohoto problému můžeme rozdělit populaci na dvě skupiny. První skupina lidí chápe toto slovní spojení pouze jako frázi používanou při blahopřání a přípitku. Tito lidé považují za normální, že nejsou nemocní a nijak zvlášť si toho necení.

Druhou skupinu tvoří lidé, kteří již nějaké vážnější onemocnění zažili nebo právě zažívají a to bud osobně nebo prostřednictvím svého okolí. Tato skupina si poté velmi cení stavu, kdy je žádné nemoci neohrožují.

PDnešní doba v sobě obsahuje spoustu rizik, které zdraví moc nepřispívají. Pro většinu lidí je to sice další běžná otřepaná fráze, ale spěch, kouření, alkohol a fast food se dříve nebo později musí na našem těle nějak projevit. Tělo nejdříve začne protestovat nenápadně například v podobě pálení žáhy. Takový projev převážně ignorujeme.

Naše problémy však narůstají a musíme si dát pozor, aby nám tzv. neujel vlak. Často se stává, že si nejdříve řekneme, že s takovou prkotinou vůbec k lékaři nepůjdeme, poté že to přece není ještě tak hrozné a nakonec se k němu už jít bojíme z obavy, aby to nebylo něco vážného. Druhý extrém je situace, kdy člověk jí pouze mrkev a jinou zeleninu, počítá kalorie a tukům a éčkům se vyhýbá jako čert kříži. Ani tento životní způsob však nezaručí, že člověk nebude nemocný.

Nejlepší je zlatá střední cesta. Občas se může zhřešit, ale je potřeba to vykompenzovat například dlouhou procházkou. Uvědomte si, že pro naše tělo platí: zdravější = krásnější.

Tento příspěvek byl přečten 910 krát

Doporučené příspěvky

  • Vložky anebo tampónVložky anebo tampón Také řešíte stálé dilema, jestli si v době svých dnů zavádět tampony nebo naopak nosit […]
  • Co když už to zkrátka není ono?Co když už to zkrátka není ono? Váš vztah trvá snad věčnost, jste šťastní a milujete se, nicméně Vám dny přijdou jeden […]
  • Láska a časLáska a čas V dnešním světě se vytrácí čím dál více morálních hodnot. Vztahy jsou příliš komerční a […]
  • Když už to v sexu není jako dřívKdyž už to v sexu není jako dřív Jste čerstvě zamilováni a vše kolem Vás je tak krásné? Myslete na to, že s člověkem se […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *