Máme doma puberťáka – co teď?!

 

pupubertaU každého dítěte jednou nastane stadium, které je označováno jako puberta. Dítě se vyvíjí, mění své názory, je drzejší a snaží se být ve styku s rodiči co nejméně. Rodiče tohoto teenagera jsou ve stresu z jeho nadávek, připomínek a výčitek, které ve většině případů neříká zrovna s citem, naopak je řekne tak, jak je cítí. To však není nic špatného, každý z nás si tím prošel.

Ovšem teď, v roli rodiče, to vnímáte úplně jinak než v té době, kdy jste byli sami dětmi. Zůstává tu tedy otázka „Jak to zvládnout?“

Odpověď zní snadno, jak už to ale bývá, není tak snadno proveditelná. Vy sami víte nejlépe, co zrovna Vašeho puberťáka štve, co Vám vyčítá. Ať už se jedná o přehnanou pozornost, nadměrné požadavky na domácí práce, brzká večerka a podobně, snažte se najít nějaký kompromis, který by splňoval Vaše požadavky a nebude nijak zvlášť vadit Vašemu potomku. Ne u každého problému lze najít stoprocentní střed situace, ale jak je známo, i snaha se cení. Věřte, že Váš puberťák bude rád, když uvidí, že se s ním snažíte vyjít, než kdybyste si neustále stěžovali, hádali se a dávali mu zákazy a tresty.

Všechno se dá vyřešit v klidu. Přeji Vám pevné nervy a ještě jedno, jednou toto období skončí a za pár let Vám přijdou problémy, kvůli kterým jste se hádali, směšné.

Tento příspěvek byl přečten 950 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *