Máte jasné cíle?

 

cílCelý život se snažíme něčeho dosáhnout. Nikdy nedospějeme do bodu, kde bychom byli naprosto spokojeni. Přesně tato vlastnost je pro člověka typická, tak proč na ni dnes zapomínáme? Mnoho lidí je zhýčkáno dobou, ve které si lze dovolit téměř cokoliv. Proč například hubnout, když máte rodinu, dobré zaměstnání a se svoji postavou se smíříte. Nebo proč se omezovat a šetřit na nové auto, když vám ještě s obtížemi poslouží to staré?

Každý z nás by si měl dávat jasné cíle, které bude dodržovat. Většinu věcí děláte pro sebe (i když to má dopad na okolí). Hubnout můžete i kvůli svému zdraví. Nemusíte mít jako příčinu partnera, či cokoliv jiného. Nové auto vám může dodat ztracenou image, po niž toužíte…

Při čtení těchto řádků si asi říkáte „takový já nejsem“. Ale kdy naposledy jste se do něčeho s nadšením pustili a vzápětí jste toho nechali? Jak dlouho jste vydrželi držet dietu, chodit do posilovny a další aktivity?

Každý by si měl stanovovat jasné cíle a dělat vše, aby jich dosáhl. Není to ovšem rozhodně jednoduché a změna životního režimu chvíli trvá.

Jen podle splněných, případně nesplněných záměrů můžete objektivně posoudit, zda pro svůj život děláte maximum. Cíle si dávejte opravdu všude (v práci, ve vztahu – v rodině, ve volném čase, ve sportu, v jídle…).

Dnes je moderní nic neplánovat. Rozhodovat se na poslední chvíli a budoucnost příliš neřešit. Možná je tento styl života zajímavý po určitou část roku, ale rozhodně by vás neměl příliš ovlivňovat.

Zažít dobrodružství na dovolené můžete. Někomu vyhovuje sebrat se a jet (se stanem, s karavanem, nebo jen tak si někde hledat ubytování). Pro mnoho lidí je taková dovolená vítanou změnou a možná i adrenalinem, či snad dokonce romantikou.

Pokud chcete mít co největší životní jistotu, tak se snažte plánovat do budoucna.

Tento příspěvek byl přečten 1353 krát

Doporučené příspěvky

  • Jak prodloužit sex?Jak prodloužit sex? Někdy i tzv. „rychlovky“ dokážou uspokojit, ale nám ženám se tomu často nedaří. […]
  • Láska a časLáska a čas V dnešním světě se vytrácí čím dál více morálních hodnot. Vztahy jsou příliš komerční a […]
  • Muži vs. ŽenyMuži vs. Ženy Tento spor je na světě již odjakživa. Vzájemné soupeření je naprosto normální, […]
  • Vložky anebo tampónVložky anebo tampón Také řešíte stálé dilema, jestli si v době svých dnů zavádět tampony nebo naopak nosit […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *