Dieta vs. cvičení

 

strojLéto je již v plném proudu a většina z nás chce mít aspoň v tomto období co nejlepší postavu. Pojďme se tedy podívat, jak toho dosáhnout, případně jak si štíhlou postavu udržet. Většina lidí se snaží vylepšit postavu dietou. Ovšem je to opravdu to správné řešení? Přísná pravidla, přesné porce a neustálé hlídání, je pro dietu synonymem. Navíc tento způsob je často velmi pomalý a náročný.

Hlavní problém je v hladu. Není problém díky dietě zhubnout několik kilo. Mnohem těžší je ztracenou hmotnost zpět nenabrat po přechodu do „normálního režimu“. Velmi často se stává, že týdny snahy jsou naprosto zmařeny, navíc není výjimkou, že přiberete více, než jste shodili.

Lepším řešením je cvičení, díky němuž spálíte několik stovek kalorií a tím si rozšíříte svůj denní příjem. Například běháním je možné denně spálit až 1 000 kalorií. Pro většinu lidí je tato hodnota polovinou celkového denního příjmu.

Samozřejmě běhání není pro každého. Můžete tedy zkusit i jízdu na kole, nebo plavání. Díky sportu spálíte mnoho kalorií a bez problémů se vejdete do svého denního příjmu. Navíc váš jídelníček se nemusí radikálně měnit. Nebudete tedy trpět hladem jako při dietě.

Pokud zkombinujete sport se zdravou stravou, tak budete výsledky pozorovat velmi rychle. Již za několik týdnů můžete zásadně změnit váš vzhled a stát se královnou (králem) plovárny.

Při sportování jezte naprosto normálně. Snažte se vyhnout jen tučným a sladkým jídlům. Rozhodně nemusíte jíst méně. Při tomto stylu hubnutí si můžete dovolit i večerní úlety. Ovšem místo oblíbených brambůrek na vás bude čekat zeleninový salát, případně nějaké lehké jídlo.

Sport vám zároveň pomůže vytvořit hezkou a pevnou postavu. U mnoho diet totiž přicházíte nejenom o tuk, ale i o svalovinu. Uvidíte, že díky cvičení se budete cítit lépe. Vaše postava se naprosto promění.

Tento příspěvek byl přečten 818 krát

Doporučené příspěvky

  • Nefungující dietaNefungující dieta Neustále držíte diety a omezujete se ve stravování, a přesto nehubnete? Chyba nemusí být […]
  • Hubenější = hezčí?Hubenější = hezčí? Většina žen si myslí, že čím jsou hubenější, tím jsou hezčí. V dnešní době, kdy je […]
  • HubnutíHubnutí Líbí se Vám ty vychrtlé modelky, procházející se po přehlídkových molech? Tak ale věřte […]
  • Únava, běžný jev, či něco výjimečného?Únava, běžný jev, či něco výjimečného? Únava je naprosto běžná u každého z nás. Obzvlášť u mladých lidí je velmi častá. Možná […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *