Co všechno může přinést první společná dovolená

 

prvni-dovolenaNa dovolenou se těšíte celý rok, utratíte kvůli ní skoro všechny své úspory a doufáte, že si odpočinete a prožijete mnoho krásných zážitků. První společná dovolená je však opravdu velkým testem Vašeho vztahu. Někdy se Vaše představy poklidně stráveného týdne však můžou přenést spíše do duchu hádek a ponorkové nemoci. Už při výběru typu dovolené můžou přijít určité neshody.

Představujete si dokonale strávený týden na lehátku na pláži s koktejlem v ruce a celé dny se jen opalovat a koupat? Váš partner může mít však úplně jiný názor. Aktivní dovolená ve sportovním duchu a v tom nejhorším případě někde na horách a v zimě – brrrr. Uznejme, že s válením se na pláži to opravdu nemá vůbec nic společného. Všechno to je dobré probrat předem, abyste předešli vzniklým nedorozuměním.

Jako v celém vztahu, jde jen o to se domluvit na nějakém kompromisu. Bohužel dovolenou si nevybíráte jen podle toho, co Vy a Váš partner chcete, skoro každý musí také nahlížet i na finanční stránku věci. Tudíž naplánovat si, jaký druh cesty zvolit, aby to bylo únosné, typ ubytování a stravování. Na možnosti stravování (hlavně pro ženy) je radno nešetřit. Nevím jak Vy, ale já si dovolenou u plotny opravdu nepředstavuji, a proto i kdybyste měli připlatit nějakou tu tisícovku aspoň na polopenzi, tak si ušetříte spoustu času a hlavně nervů.

Když máte dopravu, ubytování a stravování vyřešené, je důležité si společně promyslet, co si s sebou zabalit. Zase záleží na druhu dovolené a lokalitě, kam vyrážíte. Společnou přípravou na dovolenou se ušetříte omylů, které vznikají právě špatnou domluvou. Pak se Vám rozhodně nemůže stát, že Vám Váš partner řekne větu typu: „Já myslel, že to bereš ty.“ Poslední věcí před odjezdem je cestovní pojištění. Určitě je dobré nenechat věci náhodě a pojištění si sjednat. Dáte jen pár „kaček“ navíc, a když Vás náhodou začne bolet zub nebo se Vám cokoliv jiného stane, budete ještě rádi, že jste pojištěni a nemusíte to všechno platit z vlastní kapsy.

Tak a vyrážíme. Už pouhá cesta může být krušná. Jestliže jedete do více vzdálených zemí a ještě k tomu sami autem, nastává situace, kdy spolu budete alespoň pět hodin sedět vedle sebe a prožívat celé to peklo, které se při silničním provozu odehrává. Nervy ze zacpaných dálnic, bezohlednosti některých řidičů apod. Nezbývá mi Vám poradit nic jiného než pevné nervy. Na cestovní horečku bohužel neexistuje lék. Proto si pusťte nějakou oblíbenou hudbu a snažte se co nejvíce uvolnit atmosféru v autě.

Když konečně dorazíte, může se Vám stát, že i pouhý týden jen a jen spolu se Vám bude zdát jako věčnost a Vy už nebudete vědět co podniknout. Není to tím, že byste si nějak nerozuměli, ale po nějaké době bez jiného vnějšího kontaktu už si prostě nemáte co nového říct. Proto je lepší si na dovolené zajistit pestrý program. Zahrát si nějaké ty rekreační sporty, účastnit se animačních programů, večer chodit za zábavou a přes den jet na výlety apod.

První společná dovolená také bohužel přináší plno negativ. Hlavně pro páry, které spolu nejsou moc dlouho, je to něco jako zkouška ohněm. Z dokonalé ženy se může vyklubat hysterka či koketa, z perfektního muže egoista nebo puntičkář. S první dovolenou partneři shazují své pomyslné masky a vidíme je takové, jací jsou doopravdy.

Možná pak budete litovat, že jste na dovolenou jeli, že Vám to zničilo celý vztah, ale právě naopak. Předejdete tomu, co by postupem času určitě někdy nastalo a ušetříte si tím akorát tak spoustu času a hlavně (ač asi nechtěných) přetvářek. Proto jestliže se Vám první společná dovolená opravdu vydaří, jste na dobré cestě za Vaším panem dokonalým.

Tento příspěvek byl přečten 1340 krát

Doporučené příspěvky

  • Sex v těhotenství?Sex v těhotenství? Říká se, že těhotné ženy mají větší chuť na sex než obvykle. Co je na tom pravdy? Říkáte […]
  • Pleš – co z ní vyčteme?Pleš – co z ní vyčteme? Mnoho mužů má pleš, nebo velmi málo vlasů. Poradíme vám, co vše tento jasný symptom […]
  • Bojíte se svého poprvé?Bojíte se svého poprvé? První sex je ze zákona povolený až po dovršení věku patnácti let. Mnoho českých […]
  • Kde všude lze mít sex??Kde všude lze mít sex?? Sex patří k jedné z nejkrásnějších aktivit, kterou člověk zná. Nikdo jiný v říši savců […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *