Bezpečný sex

 

kondomKaždý z nás se někdy oddává milostným radovánkám, ať už s osobou známou, či neznámou. Při samotném milostném aktu, který může mnohdy nastat během chvíle, bez přípravy a na místech mnohdy neobvyklých bychom neměli zapomínat využít ochranu. Přesněji řečeno kondom. Pokud máme pohlavní styk s někým, koho neznáme, tak je kondom nejenom antikoncepčním prostředkem, ale i prostředkem na ochranu před pohlavními nemocemi.

 

Kondom – nejenom proti otěhotnění

Kondom zakrývá penis během sexuální aktivity. Nejčastěji jsou vyráběny z latexu, ale může být též použit polyuretan (PUR) pro ty, kteří mají latexovou alergii. Polyuretan je považován za bezpečný materiál pro kondomy, protože je bez pórů a viry přes něj neproniknou. Ale zatím je méně prozkoumaná jeho efektivita než u latexu. Kondomy vyrobeny ze zvířecí kůže nebo střev nejsou považovány za bezpečné, protože mají póry a viry jako HIV přes ně proniknou.

Ruku na srdce, kdo z nás někdy zapomněl použít kondom. Jistě každý z nás. Ovšem tímto chování riskujeme nechtěné těhotenství v případě štěstí, v případě smůly závažnou nemoc, která bude končit smrtí. Vždy je lepší dopředu být připraven, jak později litovat. Mnoho z nás si říká, že těhotenství, či pohlavní choroby se nás netýkají, ale pak najednou zjistí, že jejich život již nikdy nebude jako dřív. Proto i Vy pamatujte na zásady při sexu, a vždy mějte při sobě kondom, ať už máte sex s někým známým, či neznámým.

Rady pro bezpečný sex:

  • Mějte po ruce dostatečné množství kondomů, kdyby byl náhodou nějaký závadný
  • Nepoužívejte poškozený ani již použitý kondom
  • Kondomy uchovávejte v chladu a suchu.
  • Zkontrolujte dobu trvanlivosti na každé krabičce, kterou chcete použít.

 

Tento příspěvek byl přečten 1715 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *