Univerzální erotogenní zóna? Neexistuje!

 

ZenaZákladem každého dobrého sexu, ať už se jedná o vztah vážný nebo nevážný (flirt), je znát erotogenní zóny a popudy toho druhého. Erotogenní zóna totiž není nic jiného, než místo, které při doteku zvyšuje milostné a sexuální libido. Mnoho párů však může mít problém tyto „sexuálně náruživá“ místa najít. Mylně si totiž myslí, že oblasti pohlavních orgánů musí působit nejvzrušivěji a přinášet svému majiteli ten potřebný pocit uspokojení a milostného opojení. Tyto zóny jsou brány tímto způsobem jakoby univerzálně.

Realita však je, v mnoha případech bohužel, zcela jiná. Pohlavní orgány se dají považovat za vzrušující místa, například žena při dráždění „vlhne“, ale pravé erotogenní zóny mohou být skryté úplně někde jinde. Dalo by se také říci, že jsou to ta místa, která přimějí partnera/partnerku přemýšlet naprosto reálně o sexu.

Ty se nachází po celém těle a skutečně velmi individuálně! Některá žena například miluje masáže ramenou a zad, jsou to její erotogenní místa, jiná zase masáže chodidel atd. Možností je skutečně nespočet. Jak tedy poznat to pravé místo právě u toho svého protějšku?

Zkušenosti a komunikace, to je jediná a správná odpověď. Je tedy potřeba schopnost vnímavosti, neboli poznat, jaké dotyky a kde se ženě/muži skutečně líbí. Je potřeba se svým protějškem vzájemně komunikovat a občas se i zeptat, co se mu líbí, co by chtěl, kde a jak se ho dotýkat atd. Jedině tak se na to dá přijít. Vždyť vztah, i po stránce sexuální, je tvořen vzájemným soužitím osob.

Pokud se ale podíváme do statistik, oblasti pohlavních orgánů jsou nejčastější erotogenní zóny, takže pokud se dostáváme k samotnému sexuálnímu aktu s relativně „neznámým“ protějšek, a „využijeme-li“ těchto míst, ve většině případech neuděláme špatnou věc.

Máme-li však tu „čest“ s druhem/družkou, která o sobě tvrdí, že žádné erotogenní zóny nemá, je z 99% lhářka, nebo je nikdy s nikým ani nezkoušela hledat. V tom případě pak závisí na druhé drahé polovičce, aby se své „práce“ zhostila s patřičným odhodláním a respektem. Je to přece výzva!

Tento příspěvek byl přečten 473 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *