Vložky anebo tampón

 

tamponyTaké řešíte stálé dilema, jestli si v době svých dnů zavádět tampony nebo naopak nosit vložky? Každá žena upřednostňuje jinou metodu, jak zachycovat menstruační krvácení. Pojďme se podívat, jaké jsou jejich klady a zápory.

Vložky
Právě po nich zřejmě každá dívka sáhne, když dostane poprvé menstruaci. Jejich použití je jednodušší, což je určitě velkým plusem vložek. Avšak třeba v noci, zvláště pokud ležíte na zádech a silněji krvácíte, nemusí být jejich ochrana stoprocentní. Právě s tímto ale firmy vyrábějící tyto ženské hygienické potřeby počítají a v jejich nabídce najdeme vložky, speciálně vyvinuty pro naše noční pohodlí. Záleží jen na Vás, po které značce sáhnete, a bude Vám vyhovovat. Výrobci se doslova předhánějí ve vývinu nových technologií, které nám naše dny zpříjemní. Dnes již vložky zakoupíme i parfémované, což nám určitě přidává na pocitu čistoty.

Tampóny
Se zavádějí do pochvy, právě z tohoto důvodu je mnoho žen nepoužívá, protože je jim to nepříjemné. Nezapomínejte, že tampón je nutné po určité době vyměnit. Nikdy si ho nenechávejte v těle déle jak osm hodin. A nezapomínejte každý den menstruace, použít alespoň na nějakou dobu použít vložku. S tampóny je spojována nemoc zvaná TSS (syndrom toxického šoku), který se u Vás může objevit. Pokud ovšem budete dodržovat všechna hygienická pravidla, tak by se Vám nemělo nic stát. Hlavně nezapomínejte tampón v pochvě. Jejich výhodou je, že se s nimi můžete koupat, což s vložkou opravdu nejde.

Asi nejlépe naše dny budeme zvládat, když obě metody zkombinujeme, protože tak nejsme ničím omezovány. Zatvrzelé uživatelky vložek si do bazénu určitě během svých dnů nezajdou a právě proto je tu tampón. Tento problém za Vás lehce vyřeší.

Tento příspěvek byl přečten 1270 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *