Velkolepá svatba – nejkrásnější den vašeho života?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Svatbu si každá dívka představuje a vymýšlí již od svého dětství. Krásné bílé šaty s dlouhou vlečkou, závoj a nádherná svatební kytice bílých lilií. Kostel plný lidí ohromených Vaší krásou a závidící Vám Vašeho pohledného ženicha – prostě svatba jako z pohádky. Realita je však jiná.

Když pomineme takové problémy, že jste nenašly šaty podle Vašich představ, kadeřnice Vám zkazila svatební účes, svatební kytice se Vám také nelíbí a o svatební výzdobě ani nemluva, jsou to oproti starostem jiných nevěst pouhé maličkosti. Velkolepá svatba podle Vašich představ a svatební hostina je totiž spojena s jednou velkou překážkou – financemi. Jak je to dnes snad úplně se vším, nic není zadarmo a svatba už vůbec ne. Jestliže si na svatbu nenašetříte už dříve nebo Vaši či ženichovy rodiče nepatří k té vyšší vrstvě, nemáte šanci si Váš sen z dětství vyplnit.

S finanční stránkou věci je spojena jedna zásadní otázka. Nejsou to vyhozené peníze, není velká svatba jen pouhý přežitek? V době krize je svatba přesně ta položka, na které mnozí lidé rádi ušetří. Dnešní svět už je jiný, lidé se berou spíše po domluvě a romantika se ze svateb pomalu, ale jistě vytrácí. Prosté svatby na radnicích tudíž už nejsou výjimkou. Některé páry dokonce berou svatbu už jako naprosto nepotřebnou. Pro výchovu dětí a společnou domácnost nějaký papír není přece důležitý.

Svatba je však věc, která se Vám vryje do paměti a na kterou se slzami v očích budete vždy rádi vzpomínat. I když nějaké páry tuto událost nepodstoupí jen kvůli finanční stránce věci, není od věci promyslet si i druhou možnou variantu. Malá svatba není sice to stejné, jak obrovská svatba s mnoha hosty, někdy je ale mnohem romantičtější, osobnější a krásnější.

Tento příspěvek byl přečten 831 krát

Doporučené příspěvky

  • Muži vs. ŽenyMuži vs. Ženy Tento spor je na světě již odjakživa. Vzájemné soupeření je naprosto normální, […]
  • Kde si říci své ano?Kde si říci své ano? Plánujete svatbu a neustále přemýšlíte o tom, jaké místo pro tento den zvolit? Tak právě […]
  • Nechce Vás?Nechce Vás? Mnoho lidí se zamiluje do nesprávné osoby. To se určitě již stalo každému z Vás, ale […]
  • Kamarád, který Vaše dítě nezkazíKamarád, který Vaše dítě nezkazí Bojíte se toho, že děti ve škole zkazí jejich noví kamarádi? Že se zapletou do […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *