Vánoce a peníze

 

dárkyMnozí z nás si vůbec neuvědomují, že se blíží svátky klidu, přátelství a míru. Tento slogan je často používán i přesto, že není pravdivý. No posuďte sami, kdo z Vás má Vánoce podle výše zmíněného hesla. Až na děti téměř nikdo. Pro většinu lidí se jedná o stres, stres a stres. Většinou je způsoben z příprav, které k tomuto svátku nepochybně patří. Jednou z tradic je dávání dárků. Pohádky o tom, že je nosí Ježíšek (popřípadě Santa) jsou hezké, ale všichni víme, že skutečnost je jiná a i za malé potěšení zaplatíme velké částky, obzvlášť pokud máme velkou rodinu. Ale co s tím? Kde brát a nekrást? Přece nemůžete zklamat své dítě a nedat mu nějaké dárky.

Právě finanční stránka je velkým problémem mnoha rodin. K jejímu zlepšení Vánoce rozhodně nepomáhají a můžeme se setkat i s případy, kdy právě vánoční půjčka rodinu naprosto zruinovala. Heslo je jednoduché, žádná půjčka, žádný mínus na účtu, nic takového. I kdybyste měli své okolí zklamat tak to nedělejte, ovšem ani to se díky následujícím radám nestane. Pokud nemáte dostatek peněz, tak nahraďte kvalitu kvantitou. Tímto jednoduchým trikem nakoupíte hodně dárků (možná i více než minulé „bezproblémové“ roky). Třeba to nebude úplně to pravé, ale potěšíte a nedáte na sobě problémy znát.

Např. pro dítě je lepší koupit deset knížek než jeden gameboy. K tomu koupíte ještě nějakou levnou elektroniku a stále jste pod cenou např. již zmíněného gameboye. Dítě bude zklamané, ale zároveň dostane hodně dárků a smutek ho brzy přejde.Pamatujte, že nejhorší nadělení pod stromečkem jsou starosti. Proto si je zbytečně nedělejte a pokud možno se vyhněte finančním problémům během těchto svátků. Pokud budete nakupovat s rozvahou, určitě je bez ujmy přežijete.

Tento příspěvek byl přečten 423 krát

Doporučené příspěvky

  • Děti a drogyDěti a drogy Bohužel může se to stát v každé rodině, nezáleží přitom na tom, jaké mají vzdělání […]
  • Šťouchanice mezi sourozenciŠťouchanice mezi sourozenci Že se Vaše děti občas hádají a pošťuchují je naprosto normální věc. Někdy jsou však […]
  • Sexuální výchovaSexuální výchova V dnešní době je sexuální výchova součástí běžného života, běžné výuky ve škole. […]
  • Patří sexuální výchova do škol?Patří sexuální výchova do škol? O tomto tématu se můžeme dočíst téměř v každých novinách. Dnes je díky médiím velmi […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *