Tampony, nebo vložky?

 

tamponVaše dny jsou opět tady a znepříjemňují Vám život? Mnohdy Vám překazí i plány, které máte? A tak se ptáte, jak si během těchto dní zajistit to největší pohodlí, bez stresu, jestli se Vám každou chvíli neobjeví na kalhotách krvavý flíček? Zda zvolit vložky, nebo tampony? Každá z Vás dá přednost něčemu jinému. Právě proto si v tomto článku srovnáme výhody a nevýhody vložek a tamponů.

Vložky:

Vložka vypadá jako silnější vatový proužek, který se připevňuje pomocí lepicího pásku v některých případech i pomocí křidélek na boční straně vložky. Prodávají se v mnoha velikostech, s již zmiňovanými křidélky či bez, upravené pro noční použití, s deo vůní či bez ní a s různými stupni absorpce, které jsou označené na obalu v podobě kapiček. Mají mnoho výhod, ale také nevýhody.

Mnoho žen dá přednost vložkám proto, že krev může volně odtékat z těla, mají přehled o jejím množství, nemusí přemýšlet nad tím, jestli už je čas ji vyměnit, jako to bývá u tamponů. Dívky, které ještě neměly pohlavní styk, také ocení, že se nemusí stresovat z procesu zavádění jako u tamponů.

Jejich nevýhodou je krev, která se na povrchu dostává do kontaktu se vzduchem a to způsobuje, že začíná zapáchat a také to, že se může vložka kdykoliv posunout, což se často stává při sportu.

Tampony:

Tampony zachycují krev už v pochvě a proto je vše zvenku čisté a suché. Nemůžou se nikam ztratit díky provázku, který visí ven. Dají se jednoduše vytáhnout právě díky tomuto provázku, za který se potáhne. Pokud se utrhne, stačí jen počkat, až bude tampon plný a poté zatlačit.  Dá se potom jednoduše vyjmout prsty.

Některé ženy se domnívají, že tampon působí jako zátka a krev se hromadí v těle a neodtéká ven. Není tomu ale tak. Tampon krev nasává do sebe a ta se proto nikde neshromažďuje. Tampony mají také pár výhod a nevýhod, kterými se teď budeme zabývat.

Ženy si rády vybírají právě tampony proto, že u nich nejde cítit zápach, seženou je v mnoha velikostech od “mini“ až po „super“ a prodávají se v mnoha stupních absorpce, označených stejně jako u vložek počtem kapiček na obalu. Můžeme si vybrat také parfemované, se stočenými nebo rovnými drážkami. S tampony se na rozdíl od vložek dá lépe sportovat a dá se s nimi jít i do bazénu. Nedoporučuje se však jejich použití na noc.

Je pouze na Vás, čemu dáte přednost, důležité je, abyste se i po dobu Vašich dní cítila v pohodě.

Tento příspěvek byl přečten 1341 krát

Doporučené příspěvky

  • Muži vs. ŽenyMuži vs. Ženy Tento spor je na světě již odjakživa. Vzájemné soupeření je naprosto normální, […]
  • Láska z přátelstvíLáska z přátelství Mnoho párů se dnes dá dohromady po dlouho době, kterou strávili „pouze“ jako dobří […]
  • Myslí muži jen na sex?Myslí muži jen na sex? Většina žen si o mužích myslí, že neustále myslí jen na sex. Je to mýtus nebo pravda? […]
  • Kosmetický kufříkKosmetický kufřík Také doma máte nepřeberné množství šminek a už se v tom chaosu vůbec nevyznáte? Každé […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *