Soužití v manželství

 

manželstvíPorozumění a důvěra. Dvě nejdůležitější vlastnosti, které nesmí v manželském soužití chybět. Každý vztah se ale vyvíjí, stejně tomu je i v manželství. Postupně přichází a odchází období krizí a střídá se s obdobími plnými pohody a lásky. Tvrdí se, že prvotní zamilovanost vyprchá už po třech měsících a první krize v manželském soužití přichází po pěti letech.

I této krizi se však dá vyhnout. Znamená to naučit se vcítit do druhého, jak vnímá a prožívá svůj život. Uvědomit si příčiny krizí a snažit se je společným úsilím odstranit. První manželská krize se objevuje v době přechodu od zamilovanosti ke zralé manželské lásce. Díky tomu bývá zbytečně velké procento manželství během pěti let od sňatku rozváděno. V těchto letech se totiž projevují naše očekávání od manželství, která se nemusí vždy shodovat s očekáváními našeho protějšku. Je-li však krize v těchto prvních pěti letech zažehnána, následné hádky se většinou odehrávají kvůli úplným maličkostem a jsou pro manželství neškodné.

Když se ale mluví o manželském soužití, mnozí z Vás preferují tzv. otevřené manželství. V základech je stejné jako běžné manželství – milujete se, vezmete se, máte děti, je tu však jedno velké ale a tím je obrovská volnost, kterou svému protějšku dáváte. Nikdy se neptáte kdy, s kým a kam jde. Ti z Vás, kteří o něčem takovém nikdy ani neslyšeli, se určitě ptají, jak něco takového může vůbec fungovat. Proč se dělit o něco, s čím jsem naprosto spokojen? Jediným důvodem, proč lidé zakládají otevřená manželství, je vyhnutí se každodennímu stereotypnímu životu. Manželství po deseti letech už nemůže přinést nic nového, překvapivého a nečekaného. Vytrácí se z něj ta jiskra, se kterou jste ho uzavírali. A proto místo aby si partneři byli nevěrní, naprosto otevřeně si navzájem přiznají, že mají také ještě jinou známost.

Tento příspěvek byl přečten 845 krát

Doporučené příspěvky

  • Postará se o Vás?Postará se o Vás? V partnerském vztahu nastanou chvíle, kdy toho druhého bude potřebovat ještě trochu […]
  • Zabavte své dětiZabavte své děti U dětí je důležité rozvíjet jejich osobnost. Měli byste je učit novým věcem. Ovšem pro […]
  • ParfémyParfémy Jdete po ulici a najednou Vás obklopí příjemná vůně. Otočíte se za ženou, kterou jste […]
  • ParfémyParfémy Jdete po ulici a najednou Vás obklopí příjemná vůně. Otočíte se za ženou, kterou jste […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *