Rozchod? Bolest!

 

no-laskaUrčitě jste ve svém životě zažili tento nepříjemný okamžik. Když se s vámi váš partner či partnerka rozejde, je to období plné smutku, ale i nenávisti a hlavně bolesti. Mysleli byste si, že rozchod prožívají více ženy? Ba ne, podle provedených výzkumů se ukázalo, že muži při rozchodu trpí daleko více než ženy. Lze to vysvětlit jen tím, že je žena pro ně nejenom partnerkou, ale také i přítelkyní, které mohou říci všechny intimnosti a problémy. Je to pro ně taková vrbička, které se mohou kdykoliv svěřit a postěžovat si.

Ženy naopak mají na tyto důvěrnosti své kamarádky, a proto pro ně není rozchod s jejich partnerem v tomhle ohledu takovou ránou. Muži si totiž se svými kamarády povídají jen o svých koníčcích a jiných věcech, co je zajímají, ale důvěrnosti jim nesvěřují. Proto když mají problém a chtějí poradit, svěří se raději své přítelkyni.

Lidé si většinou uvědomí, že je pro ně něco tak důležité, až to ztratí. Pokládají to za takovou samozřejmost, že si vůbec nepřipouští, že ztráta toho by mohla být tak bolestivá. Tohle pravidlo platí u mnoha věcí, ale ve vztahu zvlášť. Jak moc muži zapomínají na své ženy, nejsou pozorní, ani jim jednou za čas nekoupí nějakou tu květinu či menší dárek. Už vůbec si neuvědomují, co pro ně jejich ženy dělají. Že vaření a úklid se neudělá sám, stejně tak jako žehlení a praní. Všechny tyto věci po rozchodu ale dost výrazně pocítí. Platí to však i naopak. Některé typy žen, většinou kariéristky, se dostatečně nestarají o své muže, a tak si muži hledají ženy, které jim věnují větší pozornost a váží si jich.

A proč rozchod tak bolí? Je to kvůli náhlým změnám navyklého režimu. Jednoduše je pár na sebe zvyklý a neumí si představit žít jeden bez druhého. Lidé se bojí samoty a neví, jak to všechno sami zvládnou.

Někteří lidé se uchylují snad k nejhoršímu možnému řešení a tím je hledání nového partnera. Je totiž velice důležité se naučit žít sami, a až poté se znovu pustit do nového vztahu!

Tento příspěvek byl přečten 1707 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *