Rizika seznamování na internetu

 

riskI když seznamování na internetu má mnoho výhod, tak existují i jistá rizika, která nejsou zanedbatelná. Především díky těmto rizikům nedoporučuje mnoho odborníků, aby rodiče nechávali děti bez dozoru na internetu. I když si každý myslí, že jsou tyto rizika zanedbatelná, tak opak je pravdou a v mnoha případech může skončit seznámení přes internet i tragicky.

Pokud někoho potkáte na chatu, tak nikdy nevíte, s kým si ve skutečnosti píšete. Sice to může být nějaký roztomilý a krásný kluk, či holka, ale také to může být kdokoliv jiný (pedofil, vrah, násilník, zloděj). I když je pouze malé procento těchto jedinců, tak nikdy nevíte, jestli právě s někým takovým si nepíšete.

Poznali jste vysněného kluka na seznamce a on po Vás chce Vaše erotické fotky? Ptáte se, proč mu je neposlat, když je tak pěkný? Proč se pro něj nevyfotit? Ale kde máte jistotu, že Vaše fotky nedostanou i ostatní a nebudou veřejně dostupné pro všechny. A nebo v horším případě, že Vás nebude následně vydírat, aby je nezveřejnil? Případně se jedná o pedofila, který se uspokojuje nad fotkami dětí.

I když je seznamování pomocí internetu snadné, tak nikdy nezapomínejte na to, že nevíte, s kým si píšete. Proto v žádném případě nesdělujte osobní informace, jako jsou příjmení, adresu, telefonní číslo, školu kam chodíte, či další věci, podle kterých by Vás mohl někdo identifikovat a následně najít. Také nikdy neposílejte „osobní“ fotky, protože můžou skončit dostupné pro všechny, nebo na speciálních erotických webech.

Ptáte se, koho všeho můžete na internetu potkat? V prvním a nejlepším případě může být ten, s kým si píšete i onou skutečnou osobou, těchto případů je zároveň i nejvíce. Ale také můžete natrefit na někoho, kdo si bude pouze dělat srandu a bude se za dotyčného vydávat, aby se pobavil (v lepších případech Vás napálí kamarádi, v horších někdo neznámí), tyto seznámení jsou neškodná, pouze budete někomu pro smích. Jenže existují i seznámení, které nejsou neškodná, můžete totiž na internetu narazit na násilníky, kteří Vás můžou obtěžovat, případně i psychicky týrat, či až fyzicky ublížit. Především byste ovšem měli dávat pozor, na to, co dělají Vaše děti na internetu, protože jsou mnohdy důvěřivější, jak osoby starší.

Tento příspěvek byl přečten 1270 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *