Rizika nezávazného sexu

 

Sex02Říkáte si, že nezávazný sex je sexem, při kterém nic nehrozí, nemáte co ztratit, a je pouze příjemným zkrášlením jinak šedého dne? Je pro Vás nezávazný sex něčím, při čem můžete poznávat nové lidi a činností, kterou rádi provozujete? Pak byste ovšem měli vědět, že tento druh vztahu není zcela bez rizik. A rizika při nezávazném sexu bývají často větší, než si mnohdy uvědomujete a jste ochotni připustit.

První nevýhodou je, že protějšek neznáte, a tudíž nevíte, jaké případné nemoci může mít. Mezi pohlavní nemoci, kterými se můžete nakazit při styku s partnerem, patří Syfilis, Kapavka, Chlamydie, genitální opar, HIV a mnohé další nemoci. Tyto nemoci Vám můžou ztížit život a v nejhorším případě mohou skončit i smrtí. Riziko nákazy hrozí i u „dlouhotrvajících vztahů“, ovšem zde není tak vysoké, protože pravděpodobnost častého střídaní partnerů a tím je nízká.

Dalším rizikem nezávazného sexu je i fakt, že pokud jste zadaní a protějšek přijde na nevěru, tak kvůli jednorázovému úletu můžete přijít i o několikaletý vztah, do kterého jste vkládali úsilí, sílu a i myšlenky na budoucnost. Nezávazným sexem taky můžete zničit přátelství, na kterém Vám záleželo, a to jak s kamarádem, když svedete jeho přítelkyni, tak i se samotnou ženou, protože přerušíte vztah, který byl mezi Vámi doposud.

I když je nezávazný sex krásny, o nic v něm nejde a většinou je pouze na jednu noc, tak v mnoha případech může mít závažné důsledky. Od ztráty peněz, přes ztrátu kamarádů, až k závažným pohlavním nemocem, které zcela změní Váš dosavadní život. Pokud i přesto rádi provozujete nezávazný sex, tak nikdy nezapomínejte na to, že by měl být zároveň i bezpečný. A proto vždy použijte jako ochranu kondom, i když berete jiné druhy antikoncepce. Protějšek ve většině případů neznáte, a tak netušíte, jaké zdravotní indispozice může mít.

Tento příspěvek byl přečten 1133 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *