Poprvé – je vždy nepovedené?

 

poprveKaždá žena jako mladá snila o překrásné noci s tím „pravým“, který ji šetrně zasvětí do tajů milování. Řeč je o poprvé a ženském pohledu na něj. I já jako puberťačka se splašenými hormony jsem o něčem podobném snila, jenže vše je zřejmě pokaždé jinak, než si to přejeme. Nebudu rozebírat své poprvé, každá z nás ho nějaké měla, a těm, které mohou říct, že na něj vzpomínají rády, závidím. Proto mě napadlo napsat tento článek a doufat, že některé dívce možná pomůže se rozhodnout tak, aby za několik let nelitovala.

Zkusme si teď rozebrat jednotlivé důvody, proč by poprvé nemuselo vyjít nebo už nevyšlo:

1) Velká nervozita obou partnerů (mnohonásobná v případě, že se jedná o poprvé obou)

 • Myslím, že před každou věcí, kterou musí člověk udělat poprvé, je nervózní. Ať už jde o první polibek, první den ve škole nebo o první sex, všechno má stejný jmenovatel – strach. Dívky se bojí, že se svému vyvolenému nebudou líbit, že se jim vysměje za malá prsa, velký zadek a tak podobně.
 • Pánové se naopak bojí svého selhání. Není pro muže nic horšího, než selhat ohledně sexu. Myšlenky na předčasnou ejakulaci, bolest přítelkyně a podobné „bubáky“ má v hlavě zřejmě každý muž.

 

2) Nevhodná situace

 • Zkrátka se to přihodilo, aniž bych to plánovala.“ Podobnou větu řekla více než jedna z nás a ruku na srdce, která z nás plánovala poprvé na záchodcích na diskotéce, venku na louce, na sedačce u auta a na podobných „kreativních“ místech. Nehaním je, originalita je samozřejmě vítaná, jenže leckterou z nás, která tato zažila, nenapadlo, jaké by to bylo někde jinde, na vysněném místě.

 

3) Alkohol

 • Zřejmě nejčastější pobídnutí k prvnímu sexu má na trestním rejstříku právě alkohol a alkoholové opojení. Přiznejme si to, každá žena je po pár panácích „povolnější“, natož pak důvěřivá a, s prominutím, naivní panna.

 

4) Ten pravý selhal

 • Neznám jediný pár, který by spolu zažil své úplně poprvé a dodnes by byl šťastný. Neříkám, že se to nemůže stát, nicméně si myslím, že mít v životě jen jednoho partnera není pro budoucí vztah příznivé – každého jednou napadne, jaké to je s někým jiným.
 • Přesto jsem tento důvod chtěla zaměřit spíše na neohlednost partnerů. Někteří partneři jsou citliví a snaží se, aby se to nám ženám, dříve dívkám, líbilo a splnili nám naše očekávání. Ovšem ruku na srdce, takových je málo, a tak máme větší šanci narazit na pana „pravého“ nepravého.
 • Muž, který si celou dobu jede podle svého a nereaguje na vaše prosby o zpomalení, na vaše napomínání, že vás to bolí, na vaše slzy, které při svém poprvé proléváte, si vaše poprvé popravdě nezasloužil. Je to možná kruté tvrzení a můžete namítnout, že každý panic je nadržený, ale když se chlap neumí ovládat, není to chlap, ale ubožák.

 

5) Vše se moc uspěchalo

 • To říká vše samo o sobě. Zkrátka, všude čteme, že by se nic nemělo uspěchat, zvláště tohle ne, ale když už jste jediná holka ve třídě, která je ještě panna, a sklízíte za to patřičný výsměch, je na místě a podle vás i jistě správné, se svého „nedostatku“ zbavit.
 • Chyba! Ze své vlastní zkušenosti vím, že urychlit tohle nejde, a tím že se to stane, ještě než úplně chcete sama od sebe a bez všech různých popudů od ostatních, se to stane hrozným zážitkem. Proto znovu zdůrazňuji, nespěchat! Ty holky, které tvrdí, že mají své poprvé za sebou a jak to bylo fajn, jsou ve skutečnosti také panny, jen se za to stydí a doufají, že se tímto prohlašováním svého strachu zbaví a zviditelní se ve společnosti.

 

6) Bolest

 • Toto je zřejmě první a také poslední důvod, který nemůžeme ovlivnit. Ano, lubrikační gely a podobné pomůcky nám mohou pomoci, nicméně ne úplně. Zkrátka některou dívku poprvé bolí, některou ne, takový je už život. Pokud se ovšem jedná o velkou bolest, rozhodně by to měl přítel vědět. Hlavní je se za tohle nestydět a netrpět, jen protože chcete, aby se to vašemu protějšku líbilo. Je to zřejmě ošklivé, ale když se to nebude líbit vám, je to k ničemu a vy si to akorát zbytečně zkazíte.

Tento příspěvek byl přečten 1116 krát

Doporučené příspěvky

 • Starší žena, mladší mužStarší žena, mladší muž Pokud se podíváte do světa celebrit, tak je téměř pravidlem, že ženy okolo 40 let mají […]
 • CelulitidaCelulitida Také už Vás vytáčí, ale ne a ne se jí zbavit?? Poradíme Vám pár tipů, jak s ní zatočit a […]
 • Na stopě odhalení nevěryNa stopě odhalení nevěry Nevěra, krutá realita běžných vztahů. Máte podezření, ale nevíte jak to dokázat? […]
 • Představte Vaši lásku rodiněPředstavte Vaši lásku rodině Jeden z okamžiků, na který budete vzpomínat celý život je, když Vás partnerka představí […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *