Pleš – co z ní vyčteme?

 

plešMnoho mužů má pleš, nebo velmi málo vlasů. Poradíme vám, co vše tento jasný symptom poodhalí. Neváhejte a buďte vždy připraveni, nevíte, kdy se vám tyto rady budou hodit.

V první řadě je nutné vědět, z jaké příčiny vlasy vypadávají. Pokud se vám podaří odhalit tento základní předpoklad, máte vyhráno. Samozřejmě někdy je to velmi těžké a neví to ani lékaři po mnoha testech, ale existuje i mnoho případů, kdy není co řešit.

Věk a dědičnost jsou prvním kritériem, které bystě měli vzít v úvahu. Pokud je muži okolo padesáti a jeho otec má naprosté „koleno“, tak může být rád, že jsou jeho vlasy jen značně prořídlé. Ovšem padesát let nemusí nic znamenat a bez dědičných předloh může mít daný jedinec velmi husté a silné vlasy. Naopak, pohybujete-li se u mladších ročníků, tak buďte obezřetní. I ve dvaceti se může projevit genetika, ale aby to bylo vidět, tak musí být značně podpořena.

Na vypadávání vlasů má velký vliv stres. Muži, kteří jsou často ve stresu (zaměstnání, domácnost, finance…) přijdou o vlasy mnohem dříve, než kdyby prožili klidný život. Kvůli stresu mohou vlasy vypadat téměř kdykoliv (klidně i ve dvaceti letech). Pokud uvidíte mladého muže, jenž nemá příliš vlasů, tak můžete usoudit, že je často pod stresem. Ovšem naprosto stejné příznaky má i únava, dlouhodobé přepínání (stačí jen zkouškové období na vysoké škole a mnoho mladých mužů vlivem stresu a únavy přijde o mnoho vlasů).

Workoholici mají velmi často méně vlasů. Je to naprosto logické a zakládá se to na dvou, již zmíněných aspektech (únava, stres). Mezi další velmi časté příčiny vypadávání vlasů patří mnoho nemocí a medikamentů. Téměř poslední a velmi důležitou kategorií tvoří nadměrné množství testosteronu. Je to jeden z důvodů, proč ženám muži s krátkými vlasy, případně i pleší připadají více sexy a řadí je mezi kvalitnější otce. Muži s pleší by rozhodně neměli truchlit, jejich šance u žen se s ubývajícím počtem vlasů zvyšují.

Tento příspěvek byl přečten 1019 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *