Pan dokonalý – existuje vůbec?

 

existujeKaždá z nás si jistě mnohokrát poplakala nad tím, jak je ten náš přítel/muž neřád, jak nás neposlouchá, podvádí a přehlíží. Ale existuje vůbec nějaký ideální muž, který by všechny tyto a další požadavky splňoval? Muži si celkově myslí, že naše požadavky na ně jsou moc přehnané a neuvážené.

Nevidí věci tak, jako my. „Proč zrovna dnes musíme jít nakupovat nábytek? Mně se ten náš starý líbí pořád.“  Přitom vy sama dobře vidíte rozpadající se sedačku, vrklající se nožičky u konferenčního stolku v obýváku a podobné nedostatky. „Nechci dnes uklízet! Za chvíli jsou Vánoce a to jsou svátky klidu, tak na co uklízet? Stejně se udělá další nepořádek…“ Vy ale přesto vidíte špinavá okna, prach na poličkách a televizi, drobky na koberci  a podobně. Tyto a další argumenty slyšela každá z nás alespoň jednou, a pokud ne, určitě uslyší. Když se na to podíváte z pohledu muže, možná je opravdu zbytečné uklízet, když se znovu nepořádek udělá cobydup, stejně tak nákup nábytku, který se podle mužů za pár let stejně zdevastuje a dopadne stejně jako ten stávající.

Nicméně tento článek není o mužském pohledu na věci, které jsou pro ženy naprosto samozřejmé a přirozené, třeba již zmíněný Vánoční úklid. Když uslyšíte podobnou argumentaci na Vaše požadavky, jistě si pomyslíte, zda neexistuje nějaký „lepší“ muž, který by bez otálení popadl koště, lopatku a hned Vám pomohl.

Zjednodušeně řečeno, ideální muž neexistuje. Každý, ať už muž nebo žena, má své chybičky, velké či malé. Nicméně nevěště hlavu, i když nenaleznete toho svého vysněného krasavce, který Vám ekne, jak Vám to sluší, i když ležíte nemocná v posteli a cítíte se přišerně, ten „pan pravý“ tu zaručeně je!

Jak by takový „pan pravý“ měl vypadat? To je dost individuální a každá žena si nakonec toho svého vyvoleného zvolí sama. Každopádně odmlouvat časem bude každý chlap, s každým mužem se občas nepohodnete a každý muž nepochopí Vaše aktuální potřeby jít nakupovat. Zde je krátký výčet  alespoň základních požadavků snad každé ženy:

  • věrnost (pokud se partneři nedomluví jinak)
  • schopnost naslouchat (neznám ženu, která nemá potřebu říct svému protějšku, co ji trápí)
  • pozornosti, drobné dárečky (není nad to být překvapená pozorností od svého milého)
  • hezké chování k ženě (i muži „mlátičky“ dokáží jemně pohladit svou milou)
  • přiměřená žárlivost (uznejme, dámy, je hezké, že se o nás někdo bojí, ale nic se nemá přehánět)
  • laskavost, ochota (být nám nápomocný chce být snad každý muž, nicméně ne každý žena toto ocení)

Na závěr bych snad jen řekla: Hlavu vzhůru, pokud toho svého „pravého“ ještě nemáte, protože on na Vás někde čeká! Pokud jste ho však už našla, mohu jen přát spoustu krásných společných chvilek, těch není nikdy dost! Muži nejsou dokonalí, ale my je potřebujeme, i když si to neumíme nebo nechceme přiznat! Oni nás potřebují úplně stejně, takže je to vyrovnané. 🙂

Tento příspěvek byl přečten 970 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *