Oběti učiněné pro lásku

 

penizeLásko, pro tebe přece udělám cokoliv. Jak často slýcháte tuto větu a jak často ji vyslovujete? Opravdu byste pro svou lásku bylo schopni obětovat a udělat cokoliv? Byli byste schopni vzdát se věcí, na kterých Vám záleží ze všeho nejvíce jenom proto, abyste byli s tím, koho milujete?

Nejde-li totiž jen o změnu vzhledu nebo pár jiných drobnůstek, ale o změnu životního stylu či zažitých stereotypů, které jste si během života vybudovali, je velmi těžké se těchto věcí vzdát, i když na úkor udržení si vaší vysněné životní lásky. Ve vztahu je důležité neustále si vyjasňovat a dohodnout se na určitých hranicích, které ten druhý nesmí překročit.

Je přece jasné, že s přibývajícím věkem se osobnost mění a tudíž se bude měnit také váš vztah. A ten, aby fungoval, musí být založen na vzájemné komunikaci. Aby láska zůstala láskou, musí to být vztah, ve kterém se dá dýchat. A proto pokud si nebudete hájit své potřeby, může se snadno stát, že se stanete partnerovou služkou, hospodyní a kuchařkou a na vaše zájmy už prostě nezbude čas.

I muži jsou však pro lásku schopni obětovat mnoho a tou největší obětí je jejich kariéra. Podle amerických psychologů muži častěji než ženy dávají přednost lásce před profesním životem. Doba se totiž mění. Zatímco ještě před dvaceti lety třicetileté svobodné ženy měly už podle celospolečenského veřejného mínění nemalou šanci se vdát a mít děti (protože někdejší trend byl takový, že ženy se vdávaly běžně ve dvaceti letech a do dvou let měly už své první dítě), dnes je tomu jinak.

Ženy už nejsou ženami v domácnosti připoutané k plotně a starající se o své ratolesti, pro některé  ženy kariéra nyní znamená více než vztah a založení rodiny. Prosazují myšlenku, která zní – nejprve práce, pak rodina. Je to však správně? Opravdu byste obětovaly svou vysněnou lásku na úkor kariéry?

Peníze, ač jsou v tomto světě velice důležité, přece ještě nejsou všechno a pokud budete chtít prožít šťastný a spokojený život a ne se jen pořád za něčím v práci honit, nenechte svou lásku odejít jen kvůli vaší kariéře. Opravdu to za to nestojí!

Tento příspěvek byl přečten 817 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *