Nástrahy seznamování na internetu

 

Srdce

Ač jsou internetové seznamky nejsnazším způsobem, jak poznat nového partnera, tak přinášejí nejvíce rizik v oblasti seznamování. Vždyť na druhé straně, osoba, s kterou si tolik píšete, po které tolik toužíte, může ve skutečném světě reprezentovat nakonec úplně někoho jiného.

 

Nikdy nevíte, s kým si píšete

Poznali jste člověka, který je mladý, krásný, pracuje ve státní správě, nemá žádný závazky, ba co dokonce má vlastní bydlení. Lichotí Vám, nadbíhá Vám, píše Vám pěkné zprávy. Píšete si takto den, týden, a najednou se domluvíte na schůzce. Protože si celkem dobře rozumíte a znáte se už nějakou dobu, tak se dohodnete na tom, že společně vyrazíte na večeři do romantické restaurace.

Přijde večer, Vy čekáte na vytoužený protějšek a najednou místo partnera, kterého jste viděla na tolika fotkách, dorazí úplně někdo jiný. V lepším případě to poznáte hned, například když bude vypadat zcela jinak jak na fotkách. V horším případě na to dojde během večera, když například zjistíte, že vytoužený partner nemá ve skutečnosti žádnou práci, anebo bydlí ještě s maminkou, či s bývalou ženou.

Velkou nevýhodou internetových seznamek je především to, že si nikdy nemůžete ověřit, s kým si skutečně píšete. Mnohdy se tak stává, že muži i ženy přikrášlí některé detaily ve svých vlastnostech, pošlou fotku pár let starou, zatají nějakou drobnost.

 

Riziko především pro mladé

Ovšem můžou existovat i situace, kdy nepůjde o nevinné lži, anebo drobné upravení pravdy. Největší nástrahy na internetu čekají především na mladou generaci. Kdy si můžou psát a seznamovat se s někým, kdo je třeba o třicet let starší a vydává se za jejich vrstevníka. Cizí fotky, kompletně vymyšlený profil a během krátké chvilky může Vaše dcera či syn posílat intimní fotky někomu, kdo má třeba padesát.

 

Proto byste si vždy měli pamatovat, že internetové seznamky jsou dobrý způsob jak najít nový vztah, ale rozhodně byste nikdy neměli dávat první schůzku na místě, kde to neznáte a především nikdy neposílat intimní fotky. A rozhodně byste o tomto měli poučit i své děti. 

Tento příspěvek byl přečten 902 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *