Kontaktní čočky

 

čočkyMožná o tom ani nevíte, ale určitě někdo ve Vašem okolí používá kontaktní čočky. Před deseti – dvaceti lety byli tyto lidé považováni za „exoty“, z jedné strany byli obdivováni, že si dokážou něco strčit do oka a z druhé odsuzováni (někomu to přišlo nechutné). Ovšem historii nechme historii a pojďme se podívat, jak to je s kontaktními čočkami dnes.

V dnešní době se už nenajde člověk, kterému by to přišlo zvláštní. Díky kontaktním čočkám se mohou i krátkozrací lidí cítit jako, kdyby žádné problémy neměly. Umožňuje jim to lepší pohled na svět. Už žádné obroučky, zapocená a mastná skla. Kontaktní čočky mají široké využití, neměli bychom je přiřazovat jen k lidem s dioptriemi, i když právě pro ně jsou prvotně určeny.

Kontaktní čočky jsou čím dál populárnější. Je to díky tomu, že jejich majitel si může vybrat barvu očí, jakou chce. Proto se dostali i k lidem, kteří by brýle nepotřebovali. Snad každá holka sní mít jinou barvu očí než má a tento vynález ji to pomůže uskutečnit. Další skupinou jsou tzv. crazy kontaktní čočky. Ty si koupíme, pokud chceme okolí šokovat. Chcete mít oko jako kočka (úzké) nebo mít v očích symbol dolaru? A co takhle, aby Vám v noci oči svítili (fosforovali)? Nebo chcete mít celé oči nepřirozeně červené? Uznejme, že tento druh nebude ke každodennímu použití, ale rozhodně se jedná o zajímavý způsob zábavy.

My Češi, bychom na tento vynález měli být extra hrdí, protože první čočka byla vytvořena v šedesátých letech 20. Století v Československu. V té době se jednalo o tvrdou nepohodlnou kontaktní čočku. Dnes už je věda jinde, materiál pokročil a vyrábí se i kontaktní čočky, ve kterých můžete spát. Pokud o nich uvažujete, nebojte se, v oku nejsou nijak cítit a nandávání a vyndávání se naučíte během pár dní. Rozhodně si to vyzkoušejte.

Tento příspěvek byl přečten 447 krát

Doporučené příspěvky

  • TetováníTetování Tetování je další velmi diskutovanou věcí ve společnosti, stejně jako piercing. Některým […]
  • Pánské hodinkyPánské hodinky Mezi nezbytnou součást mužské image patří hodinky. Mnozí z nás je berou pouze jako […]
  • Piercing: Ozdoba či ohavnostPiercing: Ozdoba či ohavnost Někteří ho odsuzují, jiným se líbí. Jak jste na tom se svým názorem Vy? Pojďme si spolu […]
  • Piercing: Ozdoba či ohavnostPiercing: Ozdoba či ohavnost Někteří ho odsuzují, jiným se líbí. Jak jste na tom se svým názorem Vy? Pojďme si spolu […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *