Kamarád, který Vaše dítě nezkazí

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bojíte se toho, že děti ve škole zkazí jejich noví kamarádi? Že se zapletou do špatné party a poté lehce sklouznou k nekalostem? Že se v pozdějším věku dostanou ke drogám či kouření? Zkuste Vaší ratolesti již v útlém věku pořídit kamaráda, který ho zaručeně nezkazí, ba naopak naučí ho spoustu nového. Ještě pořád nevíte, kdo to je? Je to jednoduché, kdo je nejlepším přítelem člověka? Ano správně pes.

Pokud se opravdu rozhodnete koupit Vašemu dítěti pejska, tak musíte zvážit i to, že pokud ještě nedosáhlo deseti let, tak mu s péčí o jeho nového kamaráda budete muset pomoci. Každodenní venčení je nutné a nezapomeňte také na pravidelné návštěvy veterináře. Pejskovi nejlépe prospěje i výcvik, když o něj tedy Vaše dítě projeví zájem, tak je to jen dobře. Existuje velké množství psích sportů, ve kterých může Vaše dítě být se svým miláčkem úspěšný. Pamatujte si ale, že ho do ničeho nesmíte nutit, pokud se dítě ke psu nebude stavět moc pozitivně, tak si ho nechte jako domácího mazlíčka pro celou rodinu a dítě nechte, třeba zanedlouho samo dospěje k tomu, jak je pejsek úžasný.

Pejsek Vašemu dítěti dá hodně. Důležité je vybrat tu správnou rasu, tak aby se co nejvíce hodila pro Vaši rodinu a nebyl Vám tak nový člen spíše na obtíž. Pokud máte velkou zahradu, tak můžete zvolit nějaké větší plemeno, ale jestli bydlíte v panelákovém bytě, tak volte menší rasy. Pes Vám nebude jen přítelem, ale naučíte se od něho spoustu nových věcí, které Vám budou v životě velmi užitečné. Navíc pokud se zapojíte do soutěžního života, tak se Váš domácí mazlík může lehce stát šampionem a společně s dítětem sklízet plno úspěchů a ocenění.

Tento příspěvek byl přečten 911 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *