Jde udržet vztah na dálku?

 

vztah na dálkuJste neskutečně zamilovaní, skvěle vám to klape, ale najednou nastane situace, kdy vy či váš partner musí odjet. A nemusí to být jen na týden či měsíc, ale třeba na půl roku, rok nebo dokonce i déle. Jde vůbec udržet tento vztah při životě? Fungují vztahy na dálku?

V dnešní době neskutečně stoupá počet lidí, co se snaží udržet vztah na dálku, a těm, kterým se to povede, není mnoho. Lidé se s takovými situacemi teď setkávají stále častěji, ať jsou to různé služební cesty, stáže, studium či práce, a musí se s mini umět vyrovnat. V prvé řadě jde o to, jaký jste právě vy případ. Zda jste se se svým partnerem seznámili někde v cizině na dovolené a ta vzdálenost je určená takto nebo zda jste spolu už třeba dva roky a najednou jeden z vás musel z nějakého důvodu odjet. V obou případech platí, že si musíte promyslet, zda jste ochotni ten čas a dálku, která mezi vámi nyní vznikla, překonat.

Důležitá je myšlenka, že to není napořád – nakonec se za vámi partner vrátí a žádné takové komplikace už mít snad nikdy nebudete a budete vždy spolu. Toto je velmi podstatné, protože bez vidiny šťastného konce vztah horko těžko udržíte.

Ačkoli se nevidíte naživo, snažte se být v kontaktu alespoň jinými způsoby. V dnešní době při tak vyspělé technice jde všechno mnohem snadněji, a tak máte-li alespoň připojení na internet, můžete si dokonce volat přes web kameru. Jestliže však internet nemáte, postačí běžné telefonování nebo zpráva sms. Pro utužení vztahu neuškodí ani staré dobré psaní dopisů či poslání drobného dárečku.

Zdá se vám udržovat vztah na dálku jako ztráta času? Samozřejmě že můžete mezitím potkat někoho jiné nebo si jen zvyknout na samotu. Ale jestli jste si jisti, že váš vztah má naději a že ho chcete za každou cenu udržet, tak se i drobná selhání dají překonat. Stačí jen nepřestat tomu věřit a být trpěliví.

Tento příspěvek byl přečten 502 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *