Jak vyřešit nevěru?

 

nevera-3Každý stále věří, že právě jeho partner je mu věrný a nedokáže si představit, jak by se zachoval, kdyby tomu tak nebylo. Nevěra je totiž ve vztahu považována za určité tabu, které za žádných okolností nesmí nastat. A když už je nevěra odhalena, nevíte, jak se máte zachovat. Odpustit či ne?

Dá se tento problém vůbec vyřešit? Nevěra je určitý zlom ve vztahu, kdy partner nepřímo ukazuje, že není nějakým způsobem spokojený s Vaším vztahem. A nastává tedy otázka, smířit se s nevěrou a zkusit se s ní nějakým způsobem vyrovnat a vyřešit nedostatky ve Vašem vztahu nebo vztah do minuty ukončit? Jak se tedy s nevěrou vyrovnat?

Nejjednodušší je si položit základní otázky: „Stojí Vám za to, aby Váš vztah pokračoval? Má vztah budoucnost?“ A při odpovědi nemyslete na nic jiného než na sebe a Vašeho partnera. Vynechejte mínění okolí, jaký by to mělo dopad na děti apod. Urovnejte si v hlavě, jestli se i přes tyto problémy s nevěrou stále milujete, je Vám spolu dobře a problémy, které spolu máte, se dají překonat a vyřešit. Jestliže na všechny tyto otázky odpovíte ano, tak nejlepší způsob jak se vyrovnat s nevěrou a překonat jí je pochopení její příčiny.

Nevěra totiž není jen tak ledajaký výmysl Vašeho partnera, ale následek nějakého nedostatku ve Vašem vztahu. Nejlepší je o tom všem si promluvit, ale Váš rozhovor by měl být klidný bez nějakých přehnaných emocí a obviňování se. Zvolte si dobu na Vaši řeč, kdy Vám do ní ten druhý nesmí zasahovat. Až si oba dva řeknete, co Vám ve vztahu chybí a co od vztahu očekáváte, prodiskutujte spolu všechny tyto věci a snažte se vzájemnými kompromisy je vyřešit. Aby Váš vztah měl vůbec nějakou šanci, musíte se dohodnout nejméně na třech věcech, jestliže se totiž budete dohadovat i na všelijakých maličkostech, tak i přes Vaši snahu vztah zachránit nemá bohužel budoucnost.

Nejlepší je si všechny body rozhovoru sepsat na papír a postupně je řešit. Hlavně nepřeskakovat od tématu k tématu podle toho, co Vás zrovna napadne. Možná se Vám bude zdát hloupé, psát si všechno na papír, ale síla psaného slova je neskutečná a Vy tak budete mít pocit skutečné partnerské dohody. A jestliže se dostanete až k tomuto bodu, pak má Váš vztah opravdovou šanci na úspěch.

Jestliže máme pocit, že je nám náš partner nevěrný, obvykle zbystříme své smysly a zaměříme se na maličkosti, které jsme dříve přehlíželi, jako jsou pozdní příchody z práce, časté sms a volání na telefon či e-maily. Někdy i podlehneme naší zvědavosti a všechny tyto věci kontrolujeme – prohledáváme kapsy, čteme sms a e-maily či dokonce partnera sledujeme.

Pokud se však partnerova nevěra potvrdí, většinou litujeme toho, že jsme se vůbec do takového pátrání a slídění pouštěli. Někdo by radši žil v nevědomosti a klamavém pocitu ze šťastného vztahu než aby řešil problémy, které vznikly spolu s odhalením nevěry. Proto někteří lidé své partnery z nevěry podezírají, ale nic proti tomu však nedělají. Jsou-li ve vztahu i tak šťastni, užívají si ho plnými doušky a vůbec nepomýšlejí na chvíle, které jejich partner může trávit po boku někoho jiného, tak proč ne.

Také však může nastat ještě jeden scénář. Partner Vám nemusí být vůbec nevěrný a celé to pátrání a podezírání ho z nevěry může vztah také dost znepříjemnit, ne-li ukončit. Partner totiž dost pocítí, že mu nedůvěřujete a zamyslete se, kdyby tento pocit měl on, taky by Vám to taky nebylo moc příjemné. Takže než partnera začnete podezírat a obviňovat ho z něčeho, co vůbec nedělá, dobře si rozmyslete důsledky Vašeho jednání.

Ať se rozhodnete nevěru řešit sami doma nebo prostřednictvím manželské poradny, vždy se snažte chovat se k sobě s úctou a pochopením. Obou Vám jde přece o totéž – o udržení Vašeho vztahu.

Tento příspěvek byl přečten 1172 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *