Emancipovanost

 

Ikea manikin teaches math

V dnešní době přibývá počet emancipovaných žen. Na jednu stranu se není čemu divit a myslím si, že s některými body jejich plánu mohou souhlasit i muži. Na druhou stranu je přehnaná emancipovanost pro ženy nepřirozená. Předem chci upozornit, že tento článek je psán z pohledu muže.

Proti emancipovanosti žen nic nemám. Do určité míry je chápu. Nikdo nemůže za to, jak se narodí, jestli je bílý, nebo černý, zda je muž, či žena. V ideálním světě by to mělo být opravdu jedno a všichni by měli mít stejné podmínky. To je ovšem vše, co je podle mě správné.

V dnešní době u nás mají ženy naprosto stejné možnosti jako muži. Poslední problém, který by se měl odstranit je zaměstnání. V některých případech mají ženy na stejném místě menší plat než muži. Případně mohou hůř hledat zaměstnání, protože někteří zaměstnavatelé nechtějí přijmout ženy kvůli těhotenství atd. Na toto kritérium by zaměstnanec neměl hledět. Podle zákona by neměl někoho tímto způsobem znevýhodnit, ale v mnoha případech je praxe jiná.

V některých místech jsou stále velké mezery. Jak už jsem psal, proti emancipovanosti nejsem, ale v některých případech to ženy přehánějí. Existují určité společenské dohody, na kterých není nic špatného. Muž by měl ženě otevřít dveře, pomoci do kabátu, v restauracích by měl platit… Na těchto zvycích není nic špatného. Jedná se o projev uznání a rozhodně tím není myšlena nadřazenost, případně neschopnost žen.

Podle mě by ženy měly být mnohem citlivější než muži. Neměli by ze sebe dělat „tvrdé“ ženy, které vše vydrží. To vám prostě nesluší. Muž by měl být ženě vždy oporou. Zároveň by u nás něžné pohlaví mělo nalézt pocit bezpečí.

Tento příspěvek byl přečten 1056 krát

Doporučené příspěvky

  • Udělejte si chvilku na Vašeho partnera/kuUdělejte si chvilku na Vašeho partnera/ku Dnešní svět je plný stresu a starostí. Kolikrát naprosto zapomenete na vše ostatní a […]
  • Malí školáciMalí školáci Ať se zeptáte jakéhokoliv prcka ve školce, řekne Vám, že už se moc těší do školy a ti, […]
  • Muži a erotická videaMuži a erotická videa Devět z deseti mužů navštěvuje stránky určené pouze pro dospělé. Z toho třetina se řadí […]
  • Nevěra jako lékNevěra jako lék „Být nevěrná? Nikdy!“ Tuto větu používá čím dál více žen a dívek. Kolik z nich to ale […]

About Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *