Dovolená s rodiči

 

dovolenáJak všichni víme, názory rodičů a jejich dětí se v mnohých případech liší. Téměř si dovolím říci, že málokdy jsou shodné. Jedním z častých případů hádek je dovolená. Někteří rodiče vytváří na děti nátlak a oni nemají na výběr. Ale je to opravdu správné řešení? Nebo tím jen váš rodinný vztah zhoršíte?

Existuje několik typů rodičů a vztahů mezi jejich potomky. Pokud se jedná o přátelský vztah, jsem si jist, že se na všem domluvíte a určitě vše v klidu proberete. Přátelským vztahem myslím, že rodiče nejsou jen rodiče, ale zároveň i kamarády. V dnešní době už je tento přístup velmi ojedinělý a přitom je nejvýhodnější. Dítě řekne rodičům vše a má s nimi velmi dobrý vztah.

Druhým typem je rodina, kde vládne pevná ruka. Těchto rodin je většina, i když nejsou nejlepším řešením. Děti mají z rodičů strach a bojí se jim říct své názory. V mnohých případech se jedná až o psychický teror. Atmosféra je často velmi vypjatá. V této rodině dítě nemá na výběr a musí poslouchat na slovo. Právě již se zmíněnou dovolenou je velký problém. Je téměř jasné, že si na dovolené budete hrát na rodinou idylku. Do určitého věku potomka je možná toto chování správné, ale v mnohých rodinách to pokračuje až za plnoletost.

Bohužel rodinu si nikdo nevybere a musí se smířit s tím, kde se narodil. Myslete na to, že každá zkušenost Vám dá něco do života. Pokud jste se svoji výchovou nebyli spokojeni, poučte se a neudělejte stejné chyby u svých dětí.

Tento příspěvek byl přečten 408 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *