Dokázali byste odpustit nevěru?

 

neveraPozdní příchody domů, neustálé výmluvy, nepravidelný sex… I Vám je Váš partner nevěrný? Každý si pod nevěrou představí něco jiného. Pro někoho je nevěra už jen pouhý flirt, pro jiného polibek a pro dalšího až sex. Jde-li však o pohlavní styk, asi všichni se shodneme na tom, že se přes to prostě jen tak lehce přenést nedá. Podle výzkumů by ale neuvěřitelných 47% lidí nevěru dokázalo odpustit, jak jste na tom Vy?

Vynecháme-li první lásky a zamilovávání se, kdy máme každou chvíli zájem o někoho jiného, tak jsou v partnerském vztahu všechny řeči o přejití nevěry, jako by se nic nestalo, pouhé výmysly. Nevěra ve vás zanechá hluboké a dlouhodobé rány, které se těžko léčí a i když dokážete svému protějšku odpustit, už navždy ho při jakémkoliv podezřelém jednání či chování budete podezřívat. Avšak když už to nejde jinak a vy s partnerem chcete vztah udržet, tak se i nevěra dá odpustit.

Hodně záleží na okolnostech, protože jak je všem jistě známo, třeba v alkoholovém opojení lidi provádí věci, které by za normálního střízlivého stavu nikdy neudělali. Proto je dobré si ujasnit, zda takovou situaci vůbec považujete za nevěru. Jiná situace nastává tehdy, když se tento jednorázový alkoholový úlet stane pravidlem. To už je asi něco v nepořádku a doporučovala bych být na pozoru. U takového typu nevěry totiž partner často hledá u své milenky něco, co mu chybí ve vztahu s vámi. Proto má rada zní – nebojte se s partnerem mluvit o jeho sexuálních či jiných touhách, je lepší se ho narovinu zeptat a jeho tužby ukojit, než se pak trápit kvůli nevěře.

Každý si tu a tam pomyslí na někoho jiného, i když má stálého partnera. Zvládání těchto myšlenek je jen o vaší pevné vůli. A proto když budete mít příležitost tyto myšlenky naplnit, vždy si vzpomeňte na svůj protějšek, jak by se trápil, kdyby se tak stalo a zda vám to za to stojí.

Tento příspěvek byl přečten 1443 krát

Doporučené příspěvky

About Admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *